Wielki mod łączy kampanie siedmiu odsłon Rainbow Six

56 misji.

Twórca modyfikacji połączył siedem kampanii fabularnych starszych odsłon Rainbow Six, gdy seria koncentrowała się jeszcze na taktycznych działaniach tytułowej jednostki specjalnej.

Rainbow Six Black Ops 2.0 - jak brzmi nazwa moda - oferuje łącznie 56 misji, bazując na Rogue Spear: Black Thorn z 2001 roku, która to odsłona była samodzielnym rozszerzeniem Rainbow Six: Rogue Spear.

Autor - „Menrva” - rozwija fanowską kompilację z 2014 roku, by przygotować - jak zapewnia - „ostateczne” wrażenia dla wszystkich miłośników klasycznej taktyki. Uwzględnione pozycje to:

  • Rainbow Six (1998)
  • Rainbow Six: Eagle Watch (1999)
  • Rainbow Six: Rogue Spear (1999)
  • Rainbow Six: Urban Operations (2000)
  • Rainbow Six: Covert Ops Essentials (2000)
  • Rainbow Six: Black Thorn (2001)
  • Rainbow Six: Take Down - Missions in Korea (2001)

Interesującym dodatkiem jest „płynna integracja” stworzonej w Korei i wydanej wyłącznie w tym kraju kampanii Rainbow Six: Take Down - Missions in Korea, składającej się z 12 misji. Tłumaczenie z koreańskiego pojawia się „po raz pierwszy” - zapewnia Menrva.

Twórca zajął się także łataniem błędów, przywrócił wiele plików dźwiękowych, a scenariusze są odblokowane od początku, wraz z wszystkimi poziomami trudności. Wideo poniżej prezentuje rozgrywkę:

Mod jest samodzielnym projektem, więc do działania nie potrzeba Rogue Spear, Urban Ops czy Black Thorn. Autor przyznaje, że w ten sposób wkracza do „szarej strefy”. Jak dodaje, chciałby wprowadzić stosowne ograniczenia, lecz klasycznych produkcji nie można dzisiaj łatwo kupić.

„Jeśli Rogue Spear trafi kiedyś na GOG, odpowiednio zmodyfikuję proces instalacji” - zapewnia.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami