Alan Wake Remastered już oficjalnie - premiera jesienią na PC i konsolach

Także na PlayStation.

  • Alan Wake Remastered ukaże się jesienią w zestawie z dwoma DLC
  • Twórcy obiecują odświeżoną grafikę, w tym udoskonalony model bohatera

Studio Remedy Entertainment potwierdziło nieoficjalne informacje i zapowiedziało Alan Wake Remastered - odświeżoną wersję gry z 2010 roku. Tytuł pojawi się jesienią na PC, PS5, PS4, Xbox Series X/S i Xbox One.

Gra ukaże się nakładem Epic Games Publishing, co oznacza, że wydanie komputerowe trafi wyłącznie do sklepu Epic Games Store. To będzie też debiut serii na PlayStation - oryginał ukazał się wyłącznie na Xbox 360, a później trafił na „pecety”.

Remaster zaoferuje odświeżoną oprawę wizualną. Twórcy obiecują możliwość rozgrywki w rozdzielczości 4K, a także znacznie udoskonalony model tytułowego bohatera oraz usprawnione przerywniki filmowe.

alan_wake_remastered_zapowiedz
Na razie ujawniono tylko logo gry

W skład nowego wydania wejdą również dwa dodatki do produkcji, czyli The Signal i The Writer. Ponadto pakiet obejmie komentarz Sama Lake'a, czyli dyrektora kreatywnego w studiu Remedy Entertainment.

W liście otwartym do fanów wspomniany deweloper podkreślił zaś, że powstanie odświeżonej wersji nie byłoby możliwe, gdyby nie miłośnicy cyklu. Podziękował graczom za wsparcie.

Dokładna data premiery Alan Wake Remastered nie jest znana, ale niedawny przeciek sugerował, że pozycja ukaże się 5 października.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami