Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

1428: Shadows over Silesia to mroczna przygoda z akcją na Śląsku

Z wizytą u husytów.

  • 1428: Shadows over Silesia to gra z akcją na średniowiecznym Śląsku
  • W mrocznej produkcji poprowadzimy dwójkę bohaterów
  • Za prace odpowiada jedna osoba, Petr Kubíček

Czesi znowu przejmują Śląsk. Tym razem mowa o jednym deweloperze: Petr Kubíček z Brna opublikował nowy trailer projektu 1428: Shadows over Silesia, opisywanego jako „mroczna gra akcji z elementami fantasy, umieszczona w średniowiecznej Europie”.

Premiera w przyszłym roku, tylko na PC.

Zobacz na YouTube

Akcję obserwujemy w rzucie izometrycznym, a oprawa jest stylizowana i pastelowa. „Wydarzenia często toczą się pod ziemią, w deszczu lub w nocy, co potęguje atmosferę” - czytamy w opisie. Walka ma być wyzwaniem, podobnie jak zagadki logiczne, na które natkniemy się podczas eksploracji.

„Jeśli zaatakują cię więcej niż trzy osoby, zginiesz. Kluczem jest wykorzystywanie błędów i czekanie na odpowiedni moment. Natkniemy się nie tylko na rycerzy, wieśniaków i rabusiów, ale także na nadprzyrodzone kreatury” - wyjaśnia Kubíček.

Kampania 1428: Shadows over Silesia zapewni nawet 30 godzin rozgrywki. Odwiedzimy mniej i bardziej prawdziwe miejscówki na historycznym Śląsku, na piechotę lub konno. Zagadki - do rozwiązania na wiele sposobów - inspirowane są podobno przygotówkami z lat 90.

Liniowa fabuła toczy się podczas wojen husyckich. Opowieść podzielona będzie na 13 rozdziałów. Dwójka bohaterów to husycki hetman Hysek oraz rycerz Lothar z zakonu szpitalnego. „Obaj mają własne motywacje, poglądy, wyposażenie i umiejętności, a ich losy wkrótce się połączą” - zapewnia twórca.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule
Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze