Wiedźmin 4 jako prequel? Fani dzielą się pomysłami na The Witchers: Golden Age

Historia o Złotym Wieku i pięciu wiedźmińskich szkołach.

The Witchers: Golden Age - tak według użytkownika Reddita brzmiałby tytuł na ciekawy prequel gier o Białym Wilku od CD Projekt Red. Kluczową rolę odegraliby tu zabójcy potworów ze wszystkich wiedźmińskich szkół.

Choć fakemandarin nie rozwinął pomysłu o szczegółowy opis, rozpoczął ciekawą dyskusję wśród użytkowników serwisu. Wymyślony przez internautę tytuł ujawnia, że akcja osadzona byłaby w czasie tzw. Złotego Wieku Wiedźminów, w książkach Andrzeja Sapkowskiego przez naukowców zwaną też Drugą Erą Wiedźminów.

Wtedy to Kontynent został podzielony na obszary, którym „opiekowały się” poszczególne szkoły. Praca wiedźminów była zorganizowana, a zabójcy potworów nie toczyli wojen i nie wchodzili sobie w drogę, traktując przedstawicieli innych domów jak „kolegów po fachu”. Potworów było mnóstwo, więc nie brakowało również pieniędzy.

The Witchers: Golden Age - how does that sound for a prequel game? from r/witcher

W wątku pojawia się pomysł, aby gracze wybierali, do której szkoły chcą należeć, co następnie przekładałoby się na zróżnicowane możliwości rozwoju podopiecznego. Nie zabrakłoby oczywiście kreatora postaci, więc CD Projekt Red musiałby zrezygnować z predefiniowanego bohatera lub bohaterki.

Zgodnie z historią napisaną przez Sapkowskiego, Złotą Erę kończy upadek wiedźmińskich szkół, spowodowany deficytem potworów oraz wzrostem niechęci do zmutowanych zabójców ze strony mieszkańców Kontynentu. Właśnie takie depresyjne zakończenie marzy się niektórym internautom.

w1
w2
w3
w4
w5
Wiedźmińskie szkoły - ilustracje do gry planszowej Wiedźmin: Stary Świat

„Chciałbym doświadczyć kilku małych historii związanych z każdą szkołą, historie ich upadku i walki z legendarnymi bestiami” - napisał Tanthoris, zwracając przy okazji uwagę, że o Złotym Wieku opowiada planszowa gra Wiedźmin: Stary Świat.

Zaskakująca liczba graczy chciałaby móc stworzyć własnego wiedźmina, samemu wybierając szczegóły wyglądu - o ile CD Projekt Red zachowa poziom wciągającej historii z Dzikiego Gonu.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami