Fortnite - UFO: gdzie znaleźć i jak latać spodkiem

Lokacje na mapie i instrukcje.

Latające spodki UFO to nowy dodatek w Fortnite, wdrożony w 7. sezonie gry. Te pojazdy można prowadzić, wykorzystując ich zdolności, porywając ludzi i obiekty czy strzelając w kierunku ziemi.

Na tej stronie dowiesz się, gdzie znaleźć spodki oraz jak nimi latać.

On this page:

Gdzie jest UFO w Fortnite

UFO unosi się nad niektórymi lokacjami na mapie. Za każdym razem są to inne lokacje, ale łatwo je znaleźć. Po prostu włącz mapę i sprawdź, które nazwy są fioletowe i drgają:

fortnite_ufo_location_fly_2

Z naszych doświadczeń wynika, że spodki pojawią się w każdym meczu w trzech nazwanych lokacjach. W każdej takiej lokacji znajdziesz 3 UFO, co razem daje 9 spodków na całej mapie.

Kiedy odwiedzisz miejsce z fioletową nazwą, na pewno łatwo dostrzeżesz te specyficzne pojazdy. Będą unosić się dość wysoko nad ziemią.

fortnite_ufo_location_fly_6

W trakcie zwiedzania mapy możesz oczywiście natknąć się na spodki na ziemi. To oznacza, że gracze zdążyli je już przejąć, a następnie z nich wysiedli.

Jak jednak wsiąść do pojazdu kosmitów?

Jak wejść do spodka

Najłatwiejszym sposobem dostania się do spodka jest umożliwienie mu porwania cię.

Jeżeli przyjrzysz się spodkowi z daleka, zobaczysz, że co pewien czas obniża on lot i podnosi obiekty lub graczy za pomocą lasera. Twoim celem jest właśnie wejście w promień, a następnie zestrzelenie kierowcy pojazdu.

fortnite_ufo_location_fly_34

Kiedy staniesz pod UFO, po krótkiej chwili powinno ono ustawić się idealnie nad tobą, a następnie wystrzelić promień. W tym momencie nie strzelaj jeszcze do spodka - kosmita odpowie ogniem i zada ci spore obrażenia, przy okazji wystrzeliwując twoją postać w losowym kierunku.

fortnite_ufo_location_fly_35

Kiedy zostaniesz porwany przez promień, statek zacznie cię „wieźć” w wybranym kierunku. W tym czasie możesz swobodnie używać broni, więc przełącz się na nią.

Celuj teraz w pilota statku. Znajduje się on w fioletowym kokpicie nad miejscem, z którego wystrzeliwuje promień.

fortnite_ufo_location_fly_19

Po serii strzałów powinieneś wyeliminować pilota, co sprawi, że spodek spadnie na ziemię.

Innym sposobem sprowadzenia UFO na ziemię jest po prostu strzelanie do niego z ziemi, by zniszczyć go i zmusić do lądowania. Kierowca odpowie ogniem, ale doświadczeni gracze nie powinni mieć problemów z walką.

Drugi sposób - z walką - jest też przydatny, jeżeli zależy ci na nowej broni sezonowej, miotaczu promieni Kymery. Tę broń z nieskończoną amunicją wypuszczają właśnie pokonani piloci.

Którego sposobu nie użyjesz do sprowadzenia statku na ziemię, teraz możesz go już pilotować. Wystarczy nacisnąć przycisk wskazany na ekranie.

fortnite_ufo_location_fly_29

Sterowanie i funkcje UFO

Sterowanie spodkiem jest nieco trudne i pierwsze loty zapewne sprawią ci kłopot.

fortnite_ufo_location_fly_32

Oto, jak latać statkiem:

  • Użyj spustów na padzie, by wznosić się i opadać.
  • Naciśnij kółko lub B, by włączyć dopalacz.
  • Naciśnij L1 / LB, by użyć promienia podnoszącego. Obniż lot, a następnie skieruj celownik na obiekt lub gracza, co powinno złapać go w promień. Naciśnij L1 / LB ponownie, by puścić chwyt.
  • Naciśnij R1, by wystrzelić pocisk. Pociski muszą się chwilę nagrzać, ale zadają obrażenia obszarowe równe 30 punktom życia, a ponadto wystrzeliwują trafionych wrogów w powietrze.
  • Kiedy chcesz wysiąść z UFO, po prostu naciśnij kwadrat lub X.

Rozmiar statku czyni cię łatwym celem, ale jeżeli połączysz doskok do przeciwnika za pomocą dopalacza z wystrzeleniem pocisku, będziesz dużym zagrożeniem dla innych. Pocisk jest szczególnie przydatny. Jeżeli jesteś w stanie przewidzieć, gdzie wyląduje wróg po pierwszym trafieniu - i następnie strzelić w to miejsce zawczasu - możesz mocno go zdezorientować i zadać spore obrażenia.

Poza tym, nawet jeśli nie chcesz angażować się w walkę, spodki są świetnym sposobem na szybkie przemieszczanie się po mapie Fortnite 7. sezonu.

Spis treści: Fortnite - sezon 7: poradnik i najlepsze porady

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami