Horizon Forbidden West jednak otrzyma darmowy upgrade do PS5

Sony zmienia zdanie.

  • Horizon Forbidden West zaoferuje bezpłatną aktualizację z wersji PS4 na PS5
  • Sony zmieniło zdanie po krytyce ze strony graczy
  • Upgrade przyszłych tytułów będzie już kosztował - 10 dolarów

Rozpoczęte niedawno zamówienia przedpremierowe Horizon Forbidden West ujawniły, że nabywcy gry na PS4 nie otrzymają darmowego ulepszenia do wersji PS5. Takie podejście spotkało się z krytyką, więc Sony zareagowało i wycofało się z planów.

W oświadczeniu opublikowanym na oficjalnym blogu, prezes Sony Interactive Entertainment - Jim Ryan - zapewnił, że wszyscy, którzy kupią produkcję w wydaniu na starszą konsolę, dostaną bezpłatny upgrade do edycji next-genowej.

„W ubiegłym roku obiecaliśmy darmową aktualizację dla naszych międzygeneracyjnych tytułów startowych, w tym Horizon Forbidden West. Mimo że pandemiczne trudności opóźniły premierę gry, podtrzymujemy naszą ofertę” - wyjaśnił menedżer.

Ryan przyznał również, że zaprezentowana kilka dni temu propozycja przedsprzedaży produkcji - zakładająca upgrade tylko dla nabywców droższych edycji specjalnych - rozminęła się z oczekiwaniami fanów.

Prezes Sony Interactive Entertainment poinformował jednocześnie, że Horizon Forbidden West jest ostatnią wydawaną przez firmę grą z darmową aktualizacją do PS5. W przyszłych tytułach - w tym Gran Turismo 7 i nowym God of War - pojawi się możliwość dokupienia ulepszenia za równowartość 10 dolarów.

Po ostatnim opóźnieniu, premierę przygód Aloy zaplanowano na 18 lutego 2022 roku.

Reklama

Skocz do komentarzy (6)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (6)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami