Dodatki do The Sims 4 jeszcze droższe

Nieoczekiwana podwyżka.

  • Pakiety rozgrywki do The Sims 4 kosztują 89,90 zł, a większe dodatki 169,90 zł
  • Powody podwyżek nie są znane, ale niewykluczone, że postanowiono zrównać ceny do poziomu europejskiego

Polski oddział EA niespodziewanie podniósł ceny dodatków do The Sims 4 na platformach Steam i Origin.

Zmianę zauważył serwis DotSim. Mniejsze pakiety rozgrywki pokroju StrangerVille i Krainy magii kosztują obecnie 89,90 zł, choć wcześniej oferowane były za 69,90 zł. Nadmienić należy jednak, że mowa o zestawach wydanych do 2019 roku, ponieważ późniejsze były od początku sprzedawane po wyższych kwotach.

Podwyżka objęła również większe rozszerzenia, czyli na przykład Śnieżna eskapada i Życie eko. Aktualnie wspomniane dodatki dostępne są za 169,90 zł, natomiast poprzednia cena wynosiła 139,90 zł. Zainteresowani muszą więc wydać o 30 zł więcej.

the_sims_4_pakiety_rozgrywki
Podrożały starsze pakiety rozgrywki, w tym Kraina magii

Przedstawiciele EA Polska oficjalnie nie informowali o zmianach. Jak jednak wskazują dane z platformy Steam, wartość poszczególnych DLC do The Sims 4 podnoszono w ciągu ostatnich kilku dni i tygodni.

Rodzimy oddział wydawcy nie wyjaśnił na razie powodów podwyżki, ale kiedy w ubiegłym roku tłumaczył, dlaczego premierowa wersja pakietu Wyprawa na Batuu jest droższa od wcześniejszych zestawów, przekonywał, że zrównano ceny do poziomu europejskiego. W innych krajach wspomniane dodatki kosztują bowiem 19,99 euro, czyli właśnie około 89 zł.

Zmiana nie obejmuje najmniejszych i najtańszych DLC, a więc paczek z akcesoriami. Te nadal można kupić za 49,90 zł.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami