Ruszyły testy darmowego Battlefield Mobile

Na Androidzie.

Mieszkańcy wybranych krajów mogą już pobierać darmowe Battlefield Mobile z Google Play, w ramach rozpoczętych testów mobilnej adaptacji popularnej strzelanki.

Tytuł dostępny jest obecnie jedynie w Indonezji oraz na Filipinach, ale będzie stopniowo rozszerzany na kolejne regiony. Potrzebny jest też system Android, lecz w przyszłości gra trafi również na iOS - zapewnia wydawca.

1
Prawie jak BF3

Jak wynika z opisu, mamy do czynienia z wrażeniami nie odbiegającymi zbytnio od „pełnoprawnych” wydań z konsol i PC. Gracze toczą potyczki drużynowe, wybierając wyposażenie spośród szeregu gadżetów i broni. Akcja toczy się w czasach współczesnych.

Wygląda na to, że nie brakuje także pojazdów, takich jak czołgi i quady. Do tego mapy ze środowiskiem podatnym na zniszczenia oraz cztery klasy do wyboru: Assault, Support, Medic oraz Recon. Brzmi znajomo.

Screeny ujawniają oprawę, która przypomina nieco Battlefield 3 - ale w nieco uproszczonej wersji. Jest nawet mapa przywodząca na myśl Grand Bazaar. Akcję obserwujemy oczywiście w perspektywie pierwszej osoby.

2
Widzieliśmy ładniejsze gry mobilne

Electronic Arts już w kwietniu potwierdzało, że szykuje odsłonę serii na urządzenia mobilne. Za prace odpowiada studio Industrial Toys, pod nadzorem DICE. Premiera pełnej wersji w przyszłym roku - zapewniano.

„To zupełnie inna gra niż ta, którą tworzymy na konsole i PC, zaprojektowana specjalnie z myślą o platformach mobilnych. Jest tworzona od podstaw, by możliwość grania w Battlefield, gdzie tylko chcecie, stała się rzeczywistością” - napisano wtedy.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami