Elex 2 to "więcej dialogów, więcej misji i więcej zawartości" - zapewniają twórcy

Murowany hit?

Deweloperzy ze studia Piranha Bytes zaznaczają, że Elex 2 zaoferuje więcej zawartości właściwie we wszystkich obszarach i aspektach rozgrywki - choć nie wiąże się to wcale z większym światem.

- Mamy więcej postaci, więcej dialogów, więcej misji i ogólnie więcej zawartości - podkreślili twórcy w rozmowie z dziennikarzem Gaming Bolt. Na pytania odpowiadali dyrektor kreatywny Björn Pankratz i projektantka Jennifer Pankratz.

- Wszystko to jednak w świecie, który rozmiarem przypomina ten z oryginału - zaznaczyli deweloperzy. - Gracz będzie mieć poczucie, że dookoła jest po prostu więcej rzeczy do zrobienia. Podwoiliśmy też liczbę questów towarzyszy i mają one wpływ na fabułę.

Twórcy twierdzą też, że poprawiają walkę zgodnie ze wskazówkami fanów pierwszego Elexa. Nowy system potyczek ma być bardziej dynamiczny, postać ma lepiej reagować na komendy.

- Walka jest teraz o wiele bardziej responsywna niż w Elex. Przerobiliśmy i testowaliśmy kilka iteracji tego systemu, by wznieść ten aspekt na wyższy poziom.

Zapytani o czas potrzebny na przejście gry, deweloperzy odpowiedzieli, że niektórzy zdołali ukończyć pierwszą odsłonę w 30 godzin - a przy podobnym pośpiechu i ignorowaniu pobocznej zawartości, sequel można będzie przejść w 60 godzin.

Elex 2 ma zadebiutować jeszcze w tym roku, choć wciąż nie ujawniono oficjalnej daty premiery. Przecieki wskazują na październik. Gra trafi na PC i konsole poprzedniej oraz nowej generacji.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami