Polskie Sniper Ghost Warrior Contracts 2 z ponad pół miliona sprzedanych egzemplarzy

Powstaje kolejna część.

Studio CI Games z Warszawy pochwaliło się w najnowszym raporcie finansowym, że sprzedało już ponad 560 tysięcy egzemplarzy strzelanki Sniper Ghost Warrior Contracts 2, wydanej w czerwcu. Deweloperzy pracują już nad kolejną odsłoną - podano.

„Bardzo się cieszę z udanej premiery, która mocno przełoży się na wyniki za cały rok oraz wyniki w kolejnych latach. Jestem bardzo zadowolony z sukcesu komercyjnego tytułu. Jest to jednocześnie najlepiej jak dotąd oceniana odsłona w serii, zarówno przez graczy, jak i krytyków” - komentuje prezes Marek Tymiński.

Jak dodał, nakład ponad 560 tysięcy egzemplarzy oznacza, że w niespełna dwa miesiące przekroczono próg rentowności, a więc zwróciły się nakłady przeznaczoną na produkcję i marketing. Budżet wynosił około 30 mln złotych.

„Już w pierwszej połowie 2020 roku rozpoczęliśmy planowanie następnej gry snajperskiej, w tym poczyniliśmy istotne prace związane ze zmianą silnika i ujednoliceniem technologii, na której tworzymy wszystkie duże tytuły. Z początkiem lipca 2021 prawie cały zespół z warszawskiego studia dołączył do projektu i rozpoczęliśmy etap prac produkcyjnych” - wyjaśnił prezes.

Największym projektem CI Games pozostaje jednak Lords of the Fallen 2, za które odpowiada studio Hexworks, z zespołami w Barcelonie i Bukareszcie. CI Games chce w kwietniu 2022 roku dysponować grą gotową do przejścia, z niemal całą zaplanowaną zawartością.

Co interesujące, w połowie sierpnia polskie studio ogłosiło, że rozpoczyna przegląd opcji strategicznych i szuka inwestora branżowego. To może - lecz nie musi - przełożyć się na zmianę właściciela i koniec niezależności.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami