Marvel's Midnight Suns - pierwszy gameplay ujawnia karciany system walki

Oraz dom superbohaterów.

Deweloperzy ze studia Firaxis zaprezentowali po raz pierwszy materiał z rozgrywką z Marvel's Midnight Suns. Wideo ukazuje między innymi walkę z wykorzystaniem kart zamiast tradycyjnego systemu zdolności.

Każda karta to inny atak czy wzmocnienie. Nie podano szczegółów na temat tego rozwiązania, lecz fragmenty filmu sugerują, że nowe karty zdobywamy wraz z postępami i sami budujemy talię, z której później talenty są losowane przed starciem.

Można też dostrzec inne różnice w porównaniu do serii XCOM - choćby mniejsze mapy i brak konieczności eksploracji lokacji, docierania do przeciwników czy chowania się i korzystania z osłon. Widać również zniszczalne otoczenie.

Gra mocniej stawia na aspekt RPG, a szczególnie na role playing. Pomiędzy misjami zajmiemy się bowiem interakcjami i budowaniem relacji z innymi bohaterami w domu naszej drużyny. Zaznaczono już, że romanse nie będą możliwe.

W Midnight Suns przejmiemy kontrolę nad trzyosobowym zespołem herosów z komiksów Marvela, a głównego bohatera stworzymy sami. Poza tym, wybierzemy spośród dwunastu postaci. Ujawnione do tej pory to: Dr. Strange, Magik, Iron Man, Wolverine, Ghost Rider, Blade, Kapitan America, Nico Minoru i Kapitan Marvel.

Taktyczna produkcja studia Firaxis debiutuje w marcu 2022 roku na PC i konsolach starej oraz obecnej generacji.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami