Horizon Forbidden West bez darmowego upgrade'u do wersji PS5

Potwierdza Sony.

  • Ruszyły preordery na Horizon Forbidden West
  • Okazuje się, że nie przewidziano darmowego upgrade'u z PS4 na PS5
  • W planach opcja przenoszenia zapisów między starszą a nowszą konsolą

Sony uruchomiło zamówienia przedpremierowe na Horizon Forbidden West. Firma poinformowała jednocześnie, że dla nabywców gry na PS4 nie przewidziano darmowego upgrade'u do wersji PS5.

We wpisie na blogu PlayStation poświęconym startowi przedsprzedaży wyjaśniono, że edycja standardowa i pudełkowe wydanie specjalne nie zapewnią aktualizacji do odsłony na nowszą konsolę. Ulepszenia nie będzie można też dokupić.

Jak wyjaśniają przedstawiciele Sony, upgrade przewidziano tylko dla nabywców fizycznych wersji edycji kolekcjonerskiej i Regalla, a także cyfrowej Digital Deluxe.

Firma zapewnia, że posiadacze wydania na starsze urządzenie otrzymają opcję przeniesienia zapisów rozgrywki na PS5. Nadmienić należy, że odsłonę PlayStation 4 uruchomimy na nowszej konsoli w ramach wstecznej kompatybilności, ale bez ulepszeń technicznych.

Wraz ze startem preorderów ujawniono polskie ceny Horizon Forbidden West. W PS Store edycja standardowa na PS4 (bez upgrade'u) kosztuje 299 zł, a analogiczne wydanie na PS5 oferowane jest za 339 zł, zaś wersja Digital Deluxe (z aktualizacją) dostępna jest za 389 zł.

Gra ukaże się 18 lutego 2022 roku.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami