Nowa aktualizacja VVVVVV pozwala włączyć błędy z przeszłości

Tryb dla speedrunnerów.

Słynna platformówka VVVVVV otrzymała kolejną aktualizację - siedem lat po ostatniej większej łatce. Twórca wprowadził między innymi tryb, w którym możliwe jest włączenie błędów usuniętych w poprzednich patchach.

Opcja zabawy przeznaczona jest głównie dla speedrunnerów, czyli miłośników przechodzenia gier na czas. Ci często korzystają z przeróżnych niedoróbek i glitchy, by osiągnąć jak najlepsze wyniki.

Aby korzystać z błędów po ich załataniu, speedrunnerzy niekiedy celowo nie instalują patchy, co przekłada się na inne niedogodności. Specjalny „Glitchrunner Mode” powinien znacznie ułatwić im życie.

Inne zmiany w wersji 2.3 to między innymi ulepszone wsparcie dla płynności 60 - i więcej - klatek na sekundę, rozbudowane opcje graficzne, kolejne funkcje w edytorze oraz właśnie „setki usuniętych bugów”.

Terry Cavanagh - twórca gry - ogłosił rozpoczęcie prac nad aktualizacją w styczniu obecnego roku, przy okazji dziesiątej rocznicy premiery. Kod - razem z „podstawką” - dostępny jest za darmo dla wszystkich zainteresowanych.

1
Tak

Poprzednia większa łatka - 2.2 - ukazała się w czerwcu 2014 roku, lecz mniejsze zmiany wprowadzano jeszcze przez dwa następne lata. Wprowadzono między innymi wsparcie dla kontrolerów.

W VVVVVV gracz wciela się w kapitana Viridiana, zagubionego w alternatywnym wymiarze. Zadaniem jest odnalezienie zaginionych członków załogi. Rozgrywka nie polega na skakaniu, jak w innych przedstawicielach gatunku - przemieszczamy się, modyfikując grawitację.

Cavanagh postawił na wyjątkowo wysoki poziom trudności. Rozgrywka toczy się na ośmiu głównych poziomach, umieszczonych w większym, otwartym świecie.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami