Microsoft zapłacił 100 mln dolarów za wyłączność Rise of the Tomb Raider - raport

Ujawnia wpis byłego pracownika Eidos Montreal.

Rise of the Tomb Raider to wydana w 2015 roku druga odsłona trylogii, resetującej cykl. Gra była jednak czasowym exclusivem konsol Xbox, a teraz ujawniono, ile Microsoft zapłacił za wyłączność.

Przypomnijmy, że wspomniana produkcja ukazała się najpierw na Xbox One i Xbox 360, a dopiero po trzech miesiącach trafiła na PC. Posiadacze PS4 musieli czekać najdłużej - na platformie Sony pozycja ukazała się w październiku 2016 roku.

Fabien Rossini, który przez dwa lata był jednym z dyrektorów w Eidos Montreal, na profilu w serwisie LinkedIn ujawnił, że uczestniczył w negocjacji „umowy o wyłączność Tomb Raidera” z Microsoftem. Według menedżera, kontrakt wart był 100 milionów dolarów.

Nadmienić jednak należy, że kiedy tylko informacja o kwocie została rozpowszechniona przez internautów, menedżer usunął wzmiankę o sumie zapłaconej przez koncern z Redmond. Niejaki Timur222 udostępnił jednak na Twitterze zrzut ekranu z oryginalnym wpisem.

Microsoft wraz ze Square Enix nigdy oficjalnie nie ujawnili szczegółów zawartej umowy i najprawdopodobniej nie przedstawią żadnych detali. Zazwyczaj tego typu wieści pozostają tajemnicą.

Cena 100 milionów dolarów wydaje się bardzo duża, ale niektórzy zwracają uwagę, że suma mogła obejmować nie tylko kwotę za samą wyłączność, ale również część kosztów przeznaczonych na prace nad projektem oraz marketing.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami