Psychonauts 2 bez polskiej wersji - powodem brak pieniędzy

Twórcy nie mają budżetu na tłumaczenia.

  • Twórcy Psychonauts 2 tłumaczą, że nie dodali więcej wersji językowych z powodu braku pieniędzy
  • To właśnie dlatego gra najpewniej nie ukazała się w polskiej wersji

Psychonauts 2 ukazało się w ubiegłym tygodniu, ale gra nie otrzymała polskiej wersji językowej. Okazuje się, że powodem braku tłumaczenia są ograniczenia budżetowe.

Na Twitterze jeden z internautów zwrócił uwagę na wpis, który przedstawiciel Double Fine opublikował 19 sierpnia na stronach pomocy technicznej studia. Deweloper odpowiadał fanowi, pytającemu, dlaczego w grze nie pojawi się lokalizacja na język chiński.

„Chcielibyśmy dodać do Psychonauts 2 więcej języków i sprawdzamy, czy byłoby to możliwe w przyszłości” - pisze James Spafford, który zajmuje się kontaktem ze społecznością graczy.

„Pod względem scenariusza to największa nasza produkcja, a wprowadzenie kolejnej wersji językowej wymagałoby mnóstwa pracy i dużego dodatkowego budżetu, którego obecnie nie mamy. Wdrożenie języków, które używają zupełnie innego alfabetu (…) to znacznie większy kawał roboty” - wyjaśnia.

To odpowiedź na pytanie o lokalizację na język chiński, ale przedstawione powody zapewne wyjaśniają też brak tłumaczenia na język polski. Przypomnijmy, że również pierwsza część nie otrzymała przekładu, ale wówczas odpowiedzialne za grę studio było niezależnym zespołem.

Argumenty Spafforda skomentował Jez Corden z serwisu Windows Central. Sytuację nazwał „absurdalną”. Reakcja dziennikarza podyktowana jest najprawdopodobniej faktem, że właścicielem Double Fine jest Microsoft - korporacja o bardzo dużych zasobach.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami