Car Mechanic Simulator 2021 - jak wymienić i wyważyć koła

Ściągamy koła, oddzielamy felgę od opony, składamy koła na nowo i wyważamy je.

Na tej stronie opisujemy proces związany ze zmianą kół w Car Mechanic Simulator 2021 - począwszy od ściągnięcia kół, po oddzielenie felgi od opony, a kończąc na zakupie nowych części, złożeniu kół, wyważeniu ich i zamontowaniu.

Na tej stronie znajdziesz informacje o:

Wymontowanie kół

To najprostsze zadanie. Przestaw, za pomocą menu kołowego, samochód na podnośnik. Podnieś samochód o jeden lub dwa poziomy, wciskając górny czerwony guzik na panelu. Następnie wybierz koło i wymontuj je, ściągając śruby.

114

Jeśli śruba jest brązowa, poluźnij ją, używając specjalnego preparatu (należy wcisnąć odpowiedni przycisk).

Rozdzielenie felgi od opony

W rogu warsztatu znajduje się montażownica kół (1) - ten sprzęt jest dostępny od początku gry. Podejdź do urządzenia, by go użyć.

115

Skorzystaj z polecenia: Rozdziel części, a felga zostanie oddzielona od opony. Następnie wybierz opcję: Zdejmij, by felga i opona trafiła do magazynu części. Jeśli naprawiasz więcej niż jedno koło, powtórz tę czynnośc z kolejnymi kołami.

Zakup opon i felg

Po rozdzieleniu części, dowiesz się, w jakim stanie jest opona i felga. Wejdź do magazynu części (ekran ten wywołasz za pomocą menu kołowego), by sprawdzić kondycję podzespołów.

116

Jeśli opona lub felga wymaga wymiany, należy zakupić nową część. Jednak za nim to zrobisz, zapamiętaj lub zapisz gdzieś na kartce parametry danej części. To bardzo ważna kwestia, gdyż opony i felgi są bardzo różne.

117

Parametry kół można również sprawdzić w Informacji o samochodzie, przechodząc do okna Stan auta.

W sklepie należy wybrać odpowiednią kategorię (opony lub felgi).

W przypadku opon należy najpierw wybrać model opony - oczywiście pasujący do danego pojazdu. Następnie należy wybrać na ekranie odpowiednie parametry zgodnie z informacją podaną przy oponie. Należy pamiętać, że poszczególne parametry, czyli wielkość, szerokość i profil, nie są podane w tej samej kolejności, więc należy je odpowiednio dopasować:

118
  • Ilość (2) - czyli liczba kół, którą zakupimy
  • Wielkość (3) - liczba po R
  • Szerokość (4) - liczba przed /
  • Profil (5) - wartość pomiędzy / a R

Podobnie ma się sprawa z felgami, jednak w tym przypadku są tylko dwa parametry, na które trzeba zwrócić uwagę podczas zakupu:

  • wielkość - musi być równa wielkości opony,
  • ET (np. ET: 0)

Montowanie felgi z oponą

Kiedy zakupiliśmy odpowiednie części, należy połączyć ze sobą felgę i oponę. Należy podejść do montażownicy kół (1), skorzystać z polecenia: Zamontuj, a następnie wybrać odpowiednią felgę i oponę, by złożyć koła w całość.

119

Na koniec nie zapomnij zabrać koła z urządzenia.

Wyważenie koła

Teraz, kiedy złożyliśmy koło, należy je wyważyć. A każde nowo złożone koło należy wyważyć. Ikona (6) w prawym, górnym rogu obrazka informuje, że koło wymaga wyważenia.

120

Podejdź do wyważarki kół (7), która znajduje się obok montażownicy kół (1), i użyj jej, by umieścić w niej koło.

121

Kiedy wybierzesz koło, które chcesz wyważyć, rozpocznie się prosta mini gra. Należy przesuwać koło tak, by najechać na zielone pola (8), a potem wciśnij odpowiedni przycisk/klawisz. Dwie lub trzy próby wystarczą, by cały proces wyważenia kół zakończył się sukcesem.

Po tej czynności, zdejmij koło z wyważarki kół. Teraz możesz zamontować koło w samochodzie.

Następnie: Car Mechanic Simulator 2021 - płyn do spryskiwaczy, hamulcowy, chłodniczy, wspomagania kierownicy: jak wymienić, dolać

Spis treści: Car Mechanic Simulator 2021 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Car Mechanic Simulator 2021 - wymiana oleju: jak spuścić i dolać

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami