Diablo 2 - śmierć: konsekwencje, jak odzyskać ekwipunek

Co się dzieje gdy zginie twoja postać.

Śmierć w Diablo 2: Resurrected nie jest permanentna. Nie licząc trybu zawodowca, zwanego też hardcore, po zgonie postać odrodzi się w mieście. Z mechaniką tą związane są jednak pewne konsekwencje, o których przeczytasz na niniejszej stronie.

Gdy punkty zdrowia twojej postaci spadną do zera, zostanie ona zabita, a następnie odrodzi się w mieście - w akcie, w którym aktualnie się znajdujesz. Tutaj pojawia się jednak problem - odrodzi się ona bez wcześniej założonego ekwipunku (broni, pancerzy, biżuterii). Te zostaną przy ciele, które leży w miejscu zgonu.

By odzyskać przedmioty musisz po prostu wrócić do miejsca, w którym postać została zabita i kliknąć na ciało. Ekwipunek trafi na nowo na postać. Jeśli wyjdziesz z gry przed zebraniem ciała, pojawi się ono (1) w mieście, w miejscu, w którym rozpoczniesz rozgrywkę. Jest to przydatne w sytuacji, w której zginąłeś w strefie, do której nie masz szans dostać się bez ekwipunku.

011_diablo_2_smierc_konsekwencje_odzyskanie_ekwipunku

Ze śmiercią wiąże się też mechanika utraty złota. W momencie zgonu stracisz bezpowrotnie część przenoszonego na postaci złota, reszta zaś zostanie upuszczona i będziesz musiał je podnieść jeśli chcesz je odzyskać. Możesz temu zapobiec deponując złoto w skrzynce. Dodatkowo, część przenoszonych na pasku mikstur zostanie wyrzuconych do ekwipunku - zostaną na nim maksymalnie 4 sztuki.

Poprzednio: Diablo 2 - skrzynka: osobista, wspólna, jak zwiększyć skrytkę

Spis treści: Diablo 2 - Poradnik, Solucja

Następnie: Diablo 2 - mapa: czy jest, jak korzystać

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami