Diablo 2 - mapa: czy jest, jak korzystać

Uruchomienie mini-mapy w grze.

Lokacje w Diablo 2: Resurrected, choć stosunkowo proste pod kątem konstrukcji, potrafią być naprawdę rozległe. Nawigowanie po nich bez mapy byłoby trudne, na szczęście możesz włączyć ją w dowolnym momencie. Z tej strony dowiesz się jak to zrobić i jakie ma ona ograniczenia.

By włączyć mini-mapę musisz po prostu wcisnąć klawisz Tab. Na całym ekranie, nieco w tle, wyświetli się wtedy obrys odkrytych przez ciebie terenów. Zaznaczone na nich będą, między innymi, otwarte portale miejskie (1) czy przejścia na wyższy poziom podziemi (2), a także drzwi dzielące kolejne pomieszczenia i twoi sojusznicy. Nie znajdziesz na nich jednak żadnych wrogów.

012_diablo_2_mapa_jak_wlaczyc

Mini-mapę możesz także włączyć wewnątrz miasta by łatwiej namierzać konkretnych kupców czy postacie, z którymi musisz porozmawiać w ramach jakiegoś zadania. Po otwarciu mini-mapy na ekranie pokażą się także informacje o rozgrywce (3) - nazwa i hasło gry, lokacja czy aktualna godzina.

Nie ma niestety w grze żadnej mapy całego świata czy nawet aktu, w którym aktualnie się znajdujesz - jedynym ratunkiem jest wspomniana wcześniej mini-mapa.

Poprzednio: Diablo 2 - śmierć: konsekwencje, jak odzyskać ekwipunek

Spis treści: Diablo 2 - Poradnik, Solucja

Następnie: Diablo 2 - jak korzystać z mikstur

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami