Diablo 2 - handlarze: jak znaleźć, co oferują

Gdzie naprawić broń i uzupełnić mikstury.

Niezależnie od twojego stylu rozgrywki w Diablo 2: Resurrected, prędzej czy później będziesz zmuszony skorzystać z usług handlarza - by uzupełnić zużyte mikstury, naprawić pancerz czy sprzedać przedmioty. Z tej strony dowiesz się jak namierzać handlarzy i co mogą oni zaoferować.

Na początek warto wspomnieć o tym, że handlarze dostępni są wyłącznie w miastach - nie znajdziesz ich nigdy w terenie ani w sekretnych pomieszczeniach (których w grze tym wypadku nie ma). By zlokalizować konkretne postacie wciśnij po prostu klawisz tab by otworzyć mini-mapę.

W obrębie pierwszego aktu (i Obozowiska Łotrzyc) pierwszą interesującą cię postacią będzie Charsi (1), która pozwoli ci zakupić broń, pancerze i strzały, a także naprawić uszkodzone przedmioty. Druga jest Akara (2), u której kupisz zwoje i księgi miejskiego portalu i identyfikacji, a także uzupełnisz zapas mikstur leczenia i many. Posiada ona również bronie związane z magią - różdżki, laski czy berła.

013_diablo_2_handlarze_jak_znalezc_co_oferuja

Kolejną postacią wartą uwagi jest Kashya (3), u której najmiesz i wskrzesisz poległych najemników (jednak dopiero po ukończeniu drugiego zadania w tym akcie). Ostatni z kolei jest Gheed (4) - oferuje on zarówno normalne towary jak i opcję hazardu.

014_diablo_2_handlarze_jak_znalezc_co_oferuja

Jeśli jesteś aktualnie w drugim akcie i nie chcesz wracać się do Obozowiska Łotrzyc, to także znajdziesz tutaj handlarzy. Odpowiednikami powyżej wymienionych są Fara (pancerze, broń i naprawa), Lysander i Drognan (mikstury i broń magiczna), Greiz (najemnicy) i Elzix (handel i hazard).

Miej także na uwadze, że kolejni handlarze w nowych aktach będą posiadać lepsze przedmioty. Tyczy się to także sprzedawców mikstur - Akara w pierwszym akcie sprzeda wyłącznie mniejsze mikstury leczenia i many, Drognan i Lysander z kolei już lekkie. Wielkość i jakość mikstur rośnie wraz z kolejnymi aktami, a później także z poziomami trudności (koszmar i piekło).

Poprzednio: Diablo 2 - identyfikacja przedmiotów: zwoje i księgi, Cain

Spis treści: Diablo 2 - Poradnik, Solucja

Następnie: Diablo 2 - handel: jak sprzedawać przedmioty

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami