Claire, Leon i Jill na zdjęciach z planu nowego "Resident Evil"

Tego bardziej wiernego grom.

Serwis IGN opublikował pierwsze zdjęcia z planu filmowej adaptacji serii Resident Evil. Jak informowaliśmy w październiku, produkcja jest restartem cyklu kinowych ekranizacji.

Obraz opowie nową historię, ale twórcy obiecują, że fabuła - w przeciwieństwie do wcześniejszych tytułów z Millą Jovovich - będzie wierniejsza oryginalnej serii gier.

Reżyser Johannes Roberts zapewnił w towarzyszącej zdjęciom rozmowie, że nowy projekt nie jest w żaden sposób połączony z poprzednimi filmami, a całość stanowi powrót do korzeni i horroru.

1
Leon S. Kennedy oraz Claire Redfield
3
Od lewej: Albert Wesker, Brad Vickers, Jill Valentine i Chris Redfield
2
Lisa Trevor

Do tego brak „szalonych” efektów trójwymiarowych - dodaje filmowiec. Zobaczymy za to słynne potwory, a także bardziej rozbudowany wątek Lisy Trevor. W prace ściśle zaangażowany jest Capcom, wydawca gier z cyklu.

W Claire Redfield wcieli się Kaya Scodelario („Więzień labiryntu”), Jill Valentine zagra Hannah John-Kamen („Ant-Man i Osa”), a w roli Crhisa Redfielda pojawi się Robbie Amell („Upload). Do tego Tom Hopper („The Umbrella Academy”) jako Albert Wesker, Avan Jogia („Zombieland: Kulki w łeb”) jako Leon S. Kennedy i Neal McDonough („Yellowstone”) jako William Birkin.

„Resident Evil: Welcome to Raccoon City” - jak brzmi pełny tytuł - zadebiutuje 24 listopada obecnego roku. Przynajmniej w Stanach Zjednoczonych, gdzie dystrybutorem będzie Sony Pictures.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami