CD Projekt zatrudnił twórców modów do pomocy przy Cyberpunk 2077

Wynajęto ich firmę.

CD Projekt Red zabezpieczył usługi twórców modyfikacji zrzeszonych w firmie YigSoft. Deweloperzy pomogą w dalszych pracach nad Cyberpunk 2077, także w sferze dalszego wsparcia dla modów.

Wieści na serwerze Discord przekazał niejaki „Traderain”, jedna z osób odpowiedzialnych za WolvenKit, czyli popularne narzędzie do tworzenia modyfikacji. W przeszłości aplikacja służyła do Wiedźmina 3, lecz została rozszerzona także na najnowszy tytuł.

„Z wielką przyjemnością informuję, że Blumster, Nightmarea, rfuzzo oraz ja dołączą do CD Projektu pod egidą firmy należącej do mnie i Nightmarea” - napisał.

„Zajmiemy się różnymi projektami związanymi z działaniem Cyberpunk 2077, a także wsparciem dla modów w tej produkcji. Jesteśmy bardzo podekscytowani i mamy nadzieję, że uda nam się pomóc wynieść tytuł na następny poziom” - dodał.

Rfuzzo to także osoba bardzo dobrze znana w świecie modyfikowania gier CD Projektu, odpowiedzialna między innymi za zestaw narzędzi CP77 Tools dla Cyberpunk 2077, a wcześniej za różne dodatki do Wiedźmina 3, w tym za skalowanie przez sztuczną inteligencję tekstury.

Köte „Nightmarea” Ákos oraz Hambalkó „Traderain” Bence z Węgier to właśnie twórcy wspomnianego WolvenKit, którzy przekuli sukces modyfikacji na własną działalność gospodarczą, której usługi CD Projekt teraz wynajmuje - wspomniane YigSoft.

Reklama

Skocz do komentarzy (5)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (5)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami