Nowe Saints Row dzieli fanów, ale twórcy bronią swojej wizji gry

"Nie wycofujemy się".

Na Gamescomie zapowiedziano nową odsłonę Saints Row, która jest restartem serii. Gra podzieliła fanów, co można zauważyć w ocenach pierwszego zwiastuna gry. Na krytykę zareagowali już twórcy ze studia Volition

Jak zwraca uwagę serwis VGC, trzy najpopularniejsze kopie trailera - z kanałów PlayStation, Xboksa i samego cyklu na platformie YouTube - zebrały łącznie około 70 tysięcy ocen. Spośród not 31,4 tysiące to „lajki”, zaś 38,4 tysiące to tak zwane kciuki w dół.

Różnica między pozytywnymi a negatywnymi reakcjami jest szczególnie duża w przypadku zwiastuna z oficjalnego profilu Saints Row. Złe oceny filmu stanowią aż 61 procent wszystkich.

W mediach społecznościowych internauci przekonują, że bohaterowie nowej odsłony cyklu są dużo gorsi od postaci z poprzednich części, niektórzy twierdzą zaś, że gra kierowana jest do fanów Fortnite. Innym zarzutem jest wyłączność dla Epic Games Store na PC.

Na uwagi odpowiedziało studio Volition. Deweloperzy opublikowali animację, która przekonuje, że „haters gonna hate”, co najpewniej oznacza, że autorzy nie będą przejmować się negatywnymi wpisami. Reakcja jednak także nie spodobała się graczom.

„Nie wycofujemy się z tej gry. Rozumiemy, że jest czymś nowym i że restart serii, który jest niepodobny do niczego innego, jest szokiem. Gif miał to przekazać” - tłumaczą przedstawiciele zespołu na Twitterze.

Nowe Saints Row zadebiutuje 25 lutego 2022 roku na PC, PS5, PS4, Xbox Series X/S i Xbox One. Widzieliśmy już tytuł w akcji i spisaliśmy nasze wrażenia.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami