Deweloper World of Warships obraził streamera - za pomocą kodu promocyjnego

Nietypowa obelga.

Jeden z deweloperów World of Warships został zawieszony w obowiązkach, po tym jak odpowiednio spreparowany przez niego kod promocyjny miał na celu obrażenie jednego z popularnych streamerów.

Kod pojawił się podczas rosyjskiej transmisji, umożliwiając widzom zgarnięcie bonusów. Problem w tym, że brzmiał „W0LAXU5FKUTURY5”, a fragment „FKUTURY” szybko rozszyfrowano jako „Fuck You Turry”. Turry to pseudonim wspomnianego streamera.

Część graczy uważała, że to tylko pechowy przypadek, lecz wątpliwości szybko rozwiało samo Wargaming, studio odpowiedzialne za tytuł. „To niedopuszczalne. Przeprowadziliśmy dochodzenie, w ramach którego ujawniono, że sytuacja wynikła ze względu na działania pewnego pracownika” - napisano w oświadczeniu.

Skąd takie rozgniewanie właśnie na tego streamera? Szczegóły nie są znane, lecz sprawa sięga najpewniej innych kontrowersji związanych z World of Warships. Jak informowaliśmy w ubiegłym tygodniu, fani nie są zadowoleni ze zmian wprowadzanych w ostatnim okresie do systemu płatności cyfrowych gry.

Przykładem oburzenia był program Community Contributor, przybliżający społeczność do deweloperów. Jeden z lepiej znanych członków - youtuber MightyJingles - ogłosił, że odchodzi w ramach protestu. Dołączyło do niego ponad 20 innych osób.

Nasz bohater - Turry - także należał do tego programu, lecz nie odszedł polubownie. Został z niego wyrzucony, a część miłośników produkcji sugeruje, że nie zrobił nic złego, a jego jedynym przewinieniem było zbytnie krytykowanie deweloperów.

„W imieniu całego zespołu World of Warships przepraszamy graczy, widzów piątkowego streamu i - co najważniejsze - Turry'ego. Zwróciliśmy się do ciebie w sposób, którego nie można zaakceptować i zdajemy sobie sprawę z naszej odpowiedzialności” - napisano teraz.

Wystosowano także nowy kod promocyjny - „TURRYWEARESORRY”.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami