Xbox Series X z motywem Halo osiąga zawrotne ceny na eBayu

Handlarze w akcji.

Wczoraj Microsoft zaprezentował specjalny model Xbox Series X z motywami nawiązującymi do Halo. Konsola pojawiła się już w serwisie aukcyjnym eBay, gdzie sprzedawana jest po zawyżonych cenach.

W Stanach Zjednoczonych sprzęt kosztuje 549,99 dolarów. Przedsprzedaż w USA rozpoczęła się wczoraj w nocy czasu polskiego w oficjalnym sklepie Microsoftu, Best Buy, Target i Walmart - w każdym miejscu wyprzedano już wszystkie egzemplarze urządzenia.

Część konsol trafiła jednak na eBay, o czym pisze VGC. Ceny są niemal dwukrotnie wyższe i często sięgają niespełna tysiąca dolarów lub przekraczają tę kwotę, przy czym niektóre propozycje pochodzą z Australii. Oferty za mniej niż 800 dolarów to rzadkość.

To oczywiście nie pierwszy raz, gdy handlarze (tak zwani scalperzy) masowo wykupują sprzęt, by potem sprzedawać urządzenia znacznie drożej. Podobny proceder stosowany jest w przypadku PS5 i standardowego modelu Xbox Series X.

Limitowana wersja konsoli Microsoftu w Polsce kosztuje 2599 zł. Do zestawu dołączany jest również kod na cyfrowe wydanie Halo Infinite, które zadebiutuje na rynku 8 grudnia. Warto zaznaczyć, że amerykańska firma przygotowała też specjalną edycję pada.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami