Hideo Kojima chce tworzyć gry, nawet jeżeli podupadnie na zdrowiu

Refleksja z okazji urodzin.

Wczoraj, 24 sierpnia, urodziny obchodził Hideo Kojima - autor Metal Gear Solid i Death Stranding. Przy tej okazji słynny projektant zapewnił, że zamierza tworzyć gry, nawet jeżeli podupadnie na zdrowiu fizycznym.

„Dzisiaj skończyłem 58 lat i choć ciało zaczyna mnie zawodzić, moja kreatywność jeszcze nie słabnie. Dopóki mózg nie straci swojej mocy twórczej, będę nadal dążył do tworzenia. To mój instynkt i to właśnie kocham" - napisał Japończyk na Twitterze.

W kolejnym wpisie zwrócił uwagę, że jego rówieśnikiem jest między innymi Brad Pitt, a Tom Cruise jest o rok starszy od Kojimy. W innej wiadomości ujawnił, że choć w siedzibie założonego przez dewelopera studia przebywa niewiele osób, współpracownicy przygotowali szefowi urodzinową niespodziankę.

Japończyk jest bardzo aktywnym twórcą. Deweloper znany jest z mocnego angażowania się w prace nad rozwijanym aktualnie projektem na wielu płaszczyznach. Często osobiście montuje zwiastuny - niedawno przygotowywał kolejny trailer reżyserskiego wydania Death Stranding.

Wspomniany zwiastun zostanie zaprezentowany dziś wieczorem w ramach otwierającego targi Gamescom wydarzenia Opening Night Live. Sama gra w rozszerzonej edycji zadebiutuje 24 września na PS5.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Przerwa techniczna w weekend

AKTUALIZACJA: Już po.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami