Halo Infinite ukaże się w grudniu - raport

Rok opóźnienia.

Strzelanka Halo Infinite zadebiutuje 8 grudnia na PC, Xbox One oraz Xbox Series X/S - wynika z nieoficjalnych informacji.

Kilka godzin temu datę ujawniła między innymi tajwańska organizacja nadająca grom kategorie wiekowe. Termin pojawił się - na krótko - także w oficjalnym sklepie Microsoft Store, a wieści potwierdził też dziennikarz Tom Warren, powołując się na własne źródła.

Część fanów miała nadzieję, że datę poznamy podczas wczorajszej konferencji Microsoftu, lecz oficjalne potwierdzenie będzie miało zapewne miejsce na wieczornej imprezie Opening Night Live, oficjalnie rozpoczynającą cyfrowe targi Gamescom.

W ubiegłym tygodniu odpowiedzialne za prace studio 343 Industries potwierdziło, że opóźnia dwie opcje rozgrywki: kooperację w kampanii fabularnej oraz Forge, czyli rozbudowany edytor.

Problemy w pracach nad Halo Infinite są dobrze udokumentowane. Pierwszy pokaz rozgrywki latem ubiegłego roku przełożył się na falę krytyki, a wkrótce później także na imponujące opóźnienie - o całe 12 miesięcy.

Kampania w kooperacji wróci najwcześniej w drugim „sezonie” wsparcia, a więc około trzech miesięcy po premierze. Forge pojawi się jeszcze później, najwcześniej w trzecim sezonie - tłumaczyło studio 343 Industries.

„Główny priorytet jest taki, by jakość była odpowiednia, bez względu na to, co i kiedy wydamy” - mówił w ubiegłym tygodniu dyrektor kreatywny Joseph Staten w specjalnym materiale wideo.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami