Imponujący mod przenosi akcję gry Mafia na Titanic

Po 15 latach prac.

Ambitna modyfikacja Mafia Titanic Mod jest już dostępna. Projekt oferuje kampanię fabularną na pokładzie legendarnego liniowca, a przygotowanie wnętrza statku oraz pozostałych elementów przygody zajęło twórcom 15 lat.

Czas upłynął głównie na stworzeniu „jednej z najbardziej szczegółowych i realistycznych rekreacji Titanica w trzech wymiarach” - zapewniają deweloperzy. Pokłady można także zwiedzać swobodnie w trybie „piaskownicy”.

Szefem projektu jest Robin Bongaarts z Holandii. Ten dysponuje odpowiednim doświadczeniem, ponieważ na co dzień zajmuje się właśnie inżynierią morską. Prace zaczął już we wrześniu 2006 roku, a końca nie widać - opublikowano dopiero pierwszą część treści.

Nie doświadczymy na przykład zatonięcia statku. Również fabuła oraz wnętrza nie są jeszcze dokończone. Dostajemy wstępną sekwencję kampanii oraz wspomniany tryb swobodnego zwiedzania.

Gracze eksplorować mogą okoliczne doki, legendarne schody, łaźnię oraz czytelnię i salon pierwszej klasy. Jest sporo postaci niezależnych do porozmawiania, możliwość popływania w basenie, zjedzenia kolacji w wielkiej jadalni, korzystanie z windy i tak dalej.

Wszystko to w oparciu o autentyczne plany i historyczne zdjęcia. Postępy w odtwarzaniu wnętrz znaleźć można pod tym linkiem. Jak widać, brakuje głównie dolnych pokładów, z maszynownią włącznie.

„Sam nie wyobrażałem sobie, że ten dzień nadejdzie” - komentuje Bongaarts. „Ale w końcu jest, po 15 latach prac”. Mod dostępny jest za darmo w serwisie ModDB.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami