Hollow Knight odnotowało rekordową popularność na Steamie - nikt nie wie dlaczego

Fani czekają na sequel.

Wydane w 2017 roku Hollow Knight odnotowało w sierpniu rekordową liczbę aktywnych w jednym momencie użytkowników - zauważyli dziennikarze z serwisu PCGamesN. Nikt nie zna jednak powodu tej nagłej popularności gry.

Na Reddicie czy w innych mediach społecznościowych nie zorganizowano żadnej akcji, która zachęcałaby wszystkich fanów do uruchomienia produkcji w tym samym momencie.

Rekord został pobity 5 sierpnia, kiedy to - według danych ze SteamDB - jednocześnie w grze bawiło się 12891 osób. Poprzednio rekord pobito wiosną, wtedy jednak zbiegło się to z wyprzedażą, podczas której Hollow Knight był mocno przeceniony.

Możliwe, że fani tytuły nie mogą się po prostu doczekać sequela. Hollow Knight Silksong zostało zapowiedziane w 2019 roku. Pierwotne plany zakładały wydanie gry w ubiegłym roku, jednak prace trwają dłużej niż przewidywali twórcy i konkretna data premiery pozostaje nieznana.

Kontynuacja rozgrywa się na terenie zupełnie nowego, innego podziemnego królestwa niż oryginał. Hornet - która w tej części jest główną bohaterką, a nie postacią poboczną - trafia tam, ponieważ zostaje porwana przez tajemniczą grupę insektów.

Zmiana głównej postaci ma duży wpływ na rozgrywkę. Hornet jest bowiem szybsza i bardziej zwinna, zarówno na ziemi, jak też w powietrzu. Może wykonać nawet błyskawiczny unik w powietrzu i używać natychmiastowego leczenia.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami