Szef PlayStation Studios o wydawaniu gier na PC: konsole wciąż są priorytetem

Sony nie porzuci tytułów na wyłączność.

Szef PlayStation Studios - Hermen Hulst - ponownie wypowiedział się o planach Sony względem wydawania gier na PC. Menedżer podkreślił, że dla firmy priorytetem pozostają konsole.

- Zazwyczaj mija dwa lata między pojawieniem się gry na naszym urządzeniu i komputerach - tłumaczy w wywiadzie dla Game Informer. Rozmowa pojawiła się pierwotnie w lipcowym numerze magazynu, ale dopiero teraz została opublikowana na stronie internetowej pisma.

uncharted_4_pc
Na PC zmierza Uncharted 4

- Możecie jednak być pewni, że nadal zamierzamy tworzyć definiujące platformę treści na wyłączność PlayStation, to jeden z powodów, dla których istniejemy. Dla nas bardzo ważnym jest wyciągnięcie maksimum ze sprzętu, przygotowanie pokazu możliwości konsoli - dodaje.

Hulst podkreśla jednocześnie, że choć niektóre duże tytuły Sony mogą trafić na PC, pozycje nie pojawią się na Xbox Series X/S. Wyjątkiem jest baseballowe MLB The Show, które ukazało się na urządzeniach Microsoftu, ale wydawcą wspomnianej produkcji są właściciele amerykańskiej ligi.

Na razie japoński koncern przeniósł na komputery dwie własne gry - Horizon Zero Dawn i Days Gone. Jakiś czas temu ujawniono zaś, że na wymienioną platformę zawita Uncharted 4: Kres złodzieja, ale szczegóły nie są znane.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami