Anulowano Wild, powstający od lat exclusive PlayStation - raport

Projekt od twórcy Raymana.

  • Według nieoficjalnych wieści, skasowano projekt Wild
  • Grę zapowiedziano w 2017 roku
  • Akcję tytułu miała rozgrywać się w czasach prehistorycznych

Przerwano prace nad Wild, czyli zapowiedzianym w 2014 roku tytułem na wyłączność konsol PlayStation - wynika z niepotwierdzonych informacji.

Za projekt odpowiadało studio Wild Sheep - zespół założony przez Michela Ancela, a więc dewelopera, który w dorobku ma Beyond Good & Evil i serię Rayman. W momencie ogłoszenia tytułu informowano, że wydawcą produkcji będzie Sony.

Teraz dziennikarz Jeff Grubb twierdzi, że projekt skasowano. - Mogę potwierdzić, że nadszedł koniec gry. Nie ma już Wild... Wild jest martwe - przekonuje na antenie najnowszego podcastu serwisu Giant Bomb, cytowany przez serwis VGC.

- Myślę, że Michel Ancel opuścił produkcję... nie pracuje już nad nią, projekt zlikwidowano. Odpowiedzialny za pozycję zespół być może próbował pozostać razem, by zająć się innymi tytułami - dodaje. Podkreśla jednak, że nie jest pewien, co aktualnie dzieje się z deweloperami.

Informacji o Wild ujawniono stosunkowo niewiele. Wiadomo tylko, że gracze mieli wcielić się w szamana, potrafiącego przejmować kontrolę nad zwierzętami, w tym niedźwiedziem, orłem i wężem, a akcję osadzono w czasach prehistorycznych.

Od dawna nie pojawiły się żadne nowe materiały z projektu - ostatni obrazek opublikowano na początku 2017 roku. Przypomnijmy też, że kilkanaście miesięcy temu wspomniany Ancel zrezygnował z tworzenia gier, choć zaznaczał, że produkcja wciąż powstaje.

Informacje przekazane przez Grubba są nieoficjalne, ale dziennikarz uchodzi za dobrze rozeznanego w branży wirtualnej rozrywki i wielokrotnie przekazywał sprawdzone wieści. Sony na razie jednak nie skomentowało sprawy.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami