Nad Call of Duty pracują wszystkie studia Activision - potwierdza wydawca

Słynna seria priorytetem dla firmy.

  • Activision posiada 10 studiów - wszystkie zajmują się Call of Duty
  • Aż osiem zespołów jest zaangażowanych w rozwój Vanguard i Warzone
  • Dwie inne ekipy pracują nad przyszłoroczną częścią serii i odsłoną na platformy mobilne

Activision potwierdziło wcześniejsze doniesienia - obecnie nad grami z serii Call of Duty pracują wszystkie należące do firmy studia deweloperskie.

Jak pisze serwis VGC, koncern poinformował, że zapowiedziane wczoraj Vanguard przygotowują Sledgehammer Games, które zajmuje się kampanią fabularną i multiplayerem, a także odpowiedzialny za tryb Zombie zespół Treyarch. Natomiast Raven Software koncentruje się na darmowym Warzone.

W pracach nad obiema grami wymienionym ekipom pomagają Beenox, Demonware, High Moon, Activision Shanghai i Toys for Bob. To oznacza, że w projekt zaangażowanych jest łącznie osiem studiów.

cod_vanguard_wojna
Tegoroczne Call of Duty to powrót do czasów II wojny światowej

To nie wszystko: Infinity Ward aktualnie rozwija już przyszłoroczną odsłonę Call of Duty, a także dodaje do wydanego w 2019 roku Modern Warfare kolejne mapy. Ponadto jakiś czas temu ogłoszono powstanie kolejnego zespołu, odpowiedzialnego za mobilną część cyklu.

Activision dysponuje obecnie dziesięcioma studiami (nie licząc Blizzarda, który funkcjonuje jako odrębny podmiot) - wszystkie zajmują się cyklem. Co oczywiście nie oznacza, że równolegle deweloperzy nie pracują nad innymi produkcjami.

Nacisk na Call of Duty nie jest zaskoczeniem, jeżeli wziąć pod uwagę wyniki marki. W lutym poinformowano, że seria wygenerowała łącznie około 27 miliardów dolarów przychodów, a w kwietniu ogłoszono, że sprzedano 400 milionów egzemplarzy gier spod szyldu strzelanek.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami