Kinguin przeprasza twórców Frostpunk 2, ale oferta na grę wciąż jest dostępna

Szef platformy zabiera głos.

Wczoraj oburzeni twórcy Frostpunk 2 zwrócili uwagę, że na platformie Kinguin można kupić grę w przedsprzedaży, choć nie ustalono jeszcze ceny, a kody na pozycję nie są dystrybuowane. Sytuację skomentował szef serwisu.

W rozmowie z portalem PolskiGameDev pełniący obowiązki prezesa giełdy - Brandon Doerfler - podkreślił, że firma chce „połączyć” fanów nadchodzącego tytułu studia 11 bit oraz osoby zajmujące się oferowaniem kluczy.

- Przepraszamy za nieprawdziwe informacje dotyczące gry, które pojawiły się na łamach Kinguin.net. Usunęliśmy je i jasno dajemy do zrozumienia każdemu, kto odwiedza naszą stronę, że produkcja jest dostępna jedynie w przedsprzedaży - mówi menedżer.

frostpunk_2_kinguin
Frostpunk 2 nadal jest oferowany w Kinguin

Należy jednak zaznaczyć, że klucz do Frostpunk 2 nadal można - w preorderze - kupić za pośrednictwem platformy. Pozycja oferowana jest w cenie podobnej, jak w przypadku propozycji nagłośnionej przez 11 bit, czyli za około 146 zł. Tytuł sprzedaje ta sama osoba: profil o nazwie G2Play.net.

Wprowadzono jednak kilka drobnych zmian do opisu gry. Usunięto wzmiankę o kategorii wiekowej i podmieniono zwiastun produkcji na materiał pochodzący z oficjalnego kanału polskiego studia w serwisie YouTube - wcześniej użyto kopii z Epic Games Store.

Data premiery Frostpunk 2 nie jest znana. Pozycja zmierza wyłącznie na PC.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami