Humankind - epoki: jak awansować, gwiazdki epoki

Neolit, starożytność, okres klasyczny, średniowiecze, nowożytność, uprzemysłowienie, współczesność.

Każdą rozgrywkę w Humankind rozpoczniesz w epoce neolitycznej i twoim celem będzie awansowanie do kolejnych by odblokować nowe i lepsze jednostki, budynki czy nawet mechaniki rozgrywki. Z tej strony dowiesz się jak zdobywać gwiazdki epoki wymagane do awansu i jak przejść z jednej ery do kolejnej.

By móc awansować do kolejnej epoki, musisz zbierać gwiazdki epoki. Możesz podejrzeć je klikając na symbol twojego imperium (1) widoczny w lewym górnym rogu ekranu. Na środku ekranu znajdziesz informacje o posiadanej liczbie gwiazdek (2) - tyle, ile udało ci się ich pozyskać w erze, w której aktualnie znajduje się twoje imperium.

042_humankind_epoki_jak_awansowac_gwiazdki_epoki

Na tym ekranie znajdziesz także wyjaśnienie każdej z poszczególnych gwiazdek epoki. Wygląda to tak:

  • Gwiazdki estety (3) - musisz osiągnąć konkretną wartość wpływów;
  • Gwiazdki militarysty (4) - zdobędziesz je za niszczenie wrogich jednostek;
  • Gwiazdki naukowca (5) - otrzymasz je za pozyskanie konkretnej liczby technologii;
  • Gwiazdki kupca (6) - musisz zdobyć określoną liczbę funduszy;
  • Gwiazdki rolnika (7) - te otrzymasz za posiadanie odpowiedniej liczby ludności w miastach. Populację zwiększysz poprawiając produkcję żywności;
  • Gwiazdki ekspansjonisty (8) - musisz posiadać konkretną liczbę terytoriów przyłączonych do dowolnego miasta będącego pod twoim wpływem;
  • Gwiazdki budowniczego (9)- zdobędziesz je za wzniesienie odpowiedniej liczby budynków.
043_humankind_epoki_jak_awansowac_gwiazdki_epoki

Awans do kolejnej epoki zapewnisz sobie zdobywając 7 gwiazdek, w dowolnej konfiguracji - gra określa to jako cel epoki (10). Możesz więc skupić się wyłącznie na eliminowaniu wrogich oddziałów, pozyskiwaniu funduszy i poszerzaniu terenów jednego miasta, kompletnie ignorując pozostałe aspekty i w dalszym ciągu przejdziesz do nowej ery. Potem musisz tylko kliknąć na komunikat, który wyświetli się na ekranie - nie dasz rady go przegapić.

Postaw jednak na zbilansowany rozwój i nie skupiaj się na jednej czy dwóch rzeczach. Przyspieszy to pozyskiwanie kolejnych gwiazdek i pozwoli ci osiągnąć przewagę nad wrogami na wielu płaszczyznach.

Poprzednio: Humankind - wydarzenia: wybory, konsekwencje

Spis treści: Humankind - poradnik i najlepsze porady

Następnie: Humankind - jak ulepszać jednostki

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami