Darmowe GTA 5 przyciągnęło do Epic Games Store miliony nowych użytkowników

Sukces oferty na tytuł Rockstara.

  • W trakcie promocji na GTA 5, sklep Epic Games Store zyskał 7 mln użytkowników
  • Miliony nowych graczy przyciągnęły także Civilization 6 i Subnautica

Dokumenty ujawnione w ramach trwającego procesu między Epic Games a Apple wskazują, że oferta, w ramach której w cyfrowym sklepie firmy rozdawano za darmo GTA 5, odniosła duży sukces.

Jak pisze The Verge, wewnętrzny wykres spółki wskazuje, że w okresie trwania promocji platforma zyskała 7 milionów nowych użytkowników. Niewykluczone, że zdecydowana większość założyła konto, by odebrać egzemplarz produkcji studia Rockstar Games.

egs_wykres
Fragment wewnętrznej prezentacji Epic Games

Nadmienić należy, że dane dotyczą jedynie liczby graczy zarejestrowanych podczas obowiązywania oferty. Istnieje więc wysokie prawdopodobieństwo, że grę pobrało więcej osób - także internauci, posiadający już profil w sklepie.

Dokumenty zawierają też analogiczne statystyki dotyczące innych darmowych tytułów z Epic Games Store. GTA 5 jest bezapelacyjnym liderem, ale na dwóch kolejnych miejscach uplasowały się Civilization 6 i Subnautica, które przyciągnęły odpowiednio 2,5 miliona i milion nowych użytkowników.

Z wcześniejszych dokumentów sądowych wynikało, że do września 2019 roku twórcy Fortnite na bezpłatne produkcje wydali łącznie ponad 11 milionów dolarów. Nie wiadomo jednak, ile przeznaczono na Grand Theft Auto 5, które oferowane było w maju 2020 roku.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami