Call of Duty odcina się od Activision? Zwiastun Vanguard bez wzmianki o firmie

W tle oskarżenia o dyskryminację.

  • W zwiastunie Call of Duty: Vanguard zabrakło wzmianki o Activision
  • Firma najpewniej nie chce, by gra była kojarzona z kontrowersjami wokół korporacji

Wczoraj Activision oficjalnie zaprezentowało Call of Duty: Vanguard. Uwagę zwraca jednak fakt, że w zwiastunie gry zabrakło odniesień do samego koncernu.

Na początku materiału wyświetlana jest plansza z napisem „Call of Duty presents”, choć w tym miejscu standardowo powinna być umieszczona nazwa wydawcy. Podobnie jest pod koniec nagrania, gdzie widoczne są jedynie logotypy odpowiedzialnych za projekt studiów Sledgehammer Games, Treyarch i Beenox, a nie wspomnianej firmy.

cod_vanguard_logotypy
Wśród logotypów brakuje symbolu Activision

W przeciwieństwie do trailerów poprzednich odsłon cyklu strzelanek, w zwiastunie Vanguard nie ma żadnej wyraźnej wzmianki o Activision - poza zapisaną drobnym drukiem adnotacją o prawach autorskich. Nadmienić należy, że w filmie promującym ubiegłoroczne Black Ops Cold War symbol koncernu pojawił się.

Nie jest jasne, dlaczego w materiale zabrakło odniesień do wydawcy. Spekuluje się, że branżowy gigant nie chce, by nowe Call of Duty było kojarzone z firmą, gdy ta zmaga się z oskarżeniami o dyskryminację.

Przypomnijmy: niedawno amerykański stan Kalifornia pozwał Activision Blizzard w związku z przypadkami domniemanego molestowania kobiet i nierównego traktowania pracowników. Zarzuty kierowane są przede wszystkim pod adresem osób z Blizzarda, ale do niewłaściwych zachowań miało dochodzić też w samym Activision.

Na niedawnym spotkaniu z inwestorami dyrektor generalny korporacji - Bobby Kotick - podkreślił, że firma będzie przykładem tego, jak dobrze rozwiązywać podobne problemy w branży gier. Z podjętych działań nie są jednak zadowoleni udziałowcy, którzy nazwali odpowiedź wydawcy „nieadekwatną”. Wcześniej doszło do demonstracji pracowników, którzy wystosowali list otwarty do szefostwa.

Call of Duty: Vanguard ukaże się 5 listopada na PC i konsolach. Akcję osadzono w czasach II wojny światowej, a w kampanii fabularnej gracze wcielą się w członków międzynarodowej jednostki, która była protoplastą współczesnych sił specjalnych.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami