Tajemniczy Quake trafi na PC i konsole - gra otrzymała kategorię wiekową

Zapowiedź już dzisiaj?

Organizacja ESRB - przyznająca grom wydawanym w USA kategorie wiekowe - opublikowała na stronie internetowej wpis dla Quake'a. Gra przeznaczona jest dla osób powyżej 17 roku życia.

Co ważne, ujawniono platformy sprzętowe, na które zmierza produkcja: PC, PlayStation 4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S oraz Nintendo Switch.

Wszystko to zapewne przedwczesne ujawnienie tego, co zobaczymy wieczorem - lub jutro. Dzisiaj startuje bowiem impreza QuakeCon 2021 i już sama nazwa wskazuje, że taka zapowiedź pasowałaby idealnie.

Harmonogram wydarzenia już wcześniej sugerował, że na zobaczymy „zrewitalizowany Quake”. Wzmiankę szybko usunięto, co tylko spotęgowało spekulacje. Wydarzenie specjalne ma odbyć się drugiego dnia imprezy, w piątek, 20 sierpnia (o 16:30).

Nadal nie jest jednak jasne, jaki kształt otrzyma tajemnicza produkcja: bardziej zaawansowanego remake'u, czy też prostszego odświeżenia klasyka na współczesnych platformach sprzętowych.

Warto pamiętać, że ZeniMax wraz z id Software oraz MachineGames - firmami rzekomo odpowiedzialnych za tytuł - są obecnie własnością Microsoftu. To - jak widać - nie przeszkadza w premierze także na sprzęcie PlayStation.

Tymczasem Best Buy wydaje się ujawniać kolejną z nowości. Gracze doszukali się bowiem w sklepie karty produktu dla Doom Slayers Collection na Nintendo Switch. Zestaw zawiera Doom, Doom 2, Doom 3, Doom 64 oraz reset serii z 2016 roku.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami