Humankind - żywność: jak zdobywać, wpływ na rozwój miast

Jak zwiększyć produkcję jedzenia.

Żywność to jeden z czterech zasobów - obok produkcji, funduszy i nauki - produkowanych przez miasta w Humankind. Jest on jednocześnie najważniejszy, gdyż pozwala na zwiększenie populacji, co z kolei wpływa na wzrost wydajności innych gałęzi czy możliwości rekrutacji wojsk. Z tej strony dowiesz się w jaki sposób zwiększyć produkcję żywności.

Zacznij od zaznaczenia dowolnego miasta (1) będącego pod twoją kontrolą. Gdy to zrobisz, u góry ekranu wyświetli się okno przedstawiające produkcję zasobów. Jednym z nich jest żywność (2). Jej produkcja przekłada się w bezpośredni sposób na zwiększenie populacji w mieście (3). Każda dodatkowa sztuka wyprodukowana w mieście skraca liczbę tur (4) potrzebną do pozyskania kolejnego mieszkańca.

028_humankind_zywnosc_jedzenie_jak_zdobywac_rozwoj_miast

Głównym sposobem na zwiększenie produkcji żywności jest budowa dzielnic rolniczych (5). Początkowo zapewniają one niewielkie wzrosty, jednak wraz z upływem czasu i wznoszeniem nowych budynków z zakładki infrastruktura zyskają one na skuteczności (6). Produkcję możesz też zwiększyć poprzez wprowadzanie konkretnych zasad czy dogmatów religijnych.

029_humankind_zywnosc_jedzenie_jak_zdobywac_rozwoj_miast

Musisz cały czas pilnować produkcji żywności, gdyż wznoszone wewnątrz miasta dzielnice i budynki mogą ją także obniżyć - tak samo jak plądrowanie terenów przez wrogie wojska. W skrajnej sytuacji - gdy produkcja spadnie do wartości negatywnej - zaczniesz po prostu tracić kolejnych ludzi w mieście, co spowolni rozwój i uniemożliwi rekrutację wojsk.

Poprzednio: Humankind - wpływy: jak zdobywać punkty wpływów

Spis treści: Humankind - poradnik i najlepsze porady

Następnie: Humankind - przemysł: punkty produkcji, jak przyspieszyć budowę

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami