Humankind - wydarzenia: wybory, konsekwencje

Kiedy pojawiają się wydarzenia.

Wydarzenia to jedna z losowych mechanik rozgrywki w Humankind. Pojawiają się one co kilka tur i oferują od jednego do maksymalnie trzech wyborów. Z tej strony dowiesz się jak działa ten mechanizm i jakie są konsekwencje podejmowanych w jego ramach decyzji.

Wydarzenia towarzyszyć będą ci od pierwszych tur rozgrywki. Gdy któreś się pojawi, na przycisku przewinięcia tur zauważysz ikonkę z dymkiem (1). Kliknij na nią by wywołać ekran wydarzenia.

041_humankind_wydarzenia_wybory_konsekwencje

Będziesz musiał podjąć decyzje wybierając spośród maksymalnie trzech opcji. Pod każdą z nich znajdziesz związany z nią efekt (2). Może to być nowa armia, premia do produkcji danego zasobu czy zwiększenie skuteczności konkretnej armii. Wybór może być także związany z nieznanym wydarzeniem - za kilka tur okaże się, że dostaniesz dodatkową premię bądź dotkliwą karę.

Gdy podejmiesz decyzję zaznacz interesującą cię opcję i kliknij w przycisk potwierdź (3). W zależności od wyboru efekty wydarzenia mogą pojawić się natychmiast, w kolejnej turze bądź po ich nieokreślonej ilości. Rozważnie podejmuj decyzje - potencjalnie dobry wybór może okazać się zgubny, gdy po kilku turach któreś z twoich miast otrzyma potężną karę do produkcji czy stabilności.

Poprzednio: Humankind - społeczeństwo: zasady, ideologie, kontrola

Spis treści: Humankind - poradnik i najlepsze porady

Następnie: Humankind - epoki: jak awansować, gwiazdki epoki

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami