Humankind - nauka: jak zdobywać punkty nauki

Przyspieszanie badań.

Nauka i powiązane z nią punkty nauki to jedna z najważniejszych rzeczy w Humankind. Jest to jeden z zasobów - obok jedzenia, produkcji i funduszy - generowany przez miasto, a który wpływa na tempo prowadzonych badań, przekłada się więc na szybki rozwój imperium. Z tej strony dowiesz się jak zwiększyć ilość produkowanych punktów nauki.

W pierwszej kolejności zaznacz dowolne miasto (1), które należy do twojego imperium. Zwróć uwagę na wartość nauka (2) widoczną u góry ekranu. Przedstawia ona liczbę punktów nauki generowaną każdej tury przez to konkretne miasto. Możesz też najechać myszką na tę ikonkę by otrzymać szczegółowe informacje (3).

036_humankind_nauka_jak_zdobywac_punkty_nauki

Im punktów nauki jest więcej, tym badania będą trwać krócej - a co za tym idzie szybciej opracujesz nowe technologie. Jest to także jeden z dwóch - obok funduszy - zasobów, których produkcja sumuje się ze wszystkich posiadanych przez ciebie miast.

W początkowych turach do zwiększenia nauki wykorzystasz dzielnicę badawczą (4). Każda generuje kilka punktów nauki, z czasem jednak zwiększysz tę wartość (5) za sprawą kolejnych budynków, reguł czy dogmatów religijnych. Spora część cywilizacji da ci także dostęp do unikalnych dzielnic - możesz postawić wyłącznie jedną tego typu konstrukcję w obrębie danego miasta, jednak zaoferuje ona wielokrotność tego, co produkuje typowa dzielnica badawcza.

037_humankind_nauka_jak_zdobywac_punkty_nauki

Nauka to zasób, o który musisz dbać przez całą rozgrywkę. Pozwoli ci to szybko odblokowywać nowe technologie, a co za tym idzie potężniejsze jednostki i cenne budynki. Jest to także bardzo dobry sposób na zdobycie gwiazdek epoki wymaganych do awansu do nowej ery.

Poprzednio: Humankind - fundusze: jak zdobywać złoto

Spis treści: Humankind - poradnik i najlepsze porady

Następnie: Humankind - technologie: jak prowadzić badania

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

PS Plus: listopad 2021 - pełna oferta

Knockout City, Kingdom of Amalur: Re-Reckoning i inne.

Nowe gry w Amazon Prime za darmo - zobacz listę wszystkich gier

Rise of the Tomb Raider, Dragon Age: Inkwizycja i nie tylko.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami