Humankind - fundusze: złoto, jak zdobywać

Kupno budynków i jednostek za fundusze, utrzymanie armii.

Fundusze w Humankind to po prostu złoto, a zarazem jedna z grup zasobów produkowanych przez miasta - obok żywności, nauki i produkcji. Wykorzystasz je do przyspieszania budowy i rekrutacji jednostek, a także do utrzymania armii. Z tej strony dowiesz się jak zwiększyć produkcję tego cennego zasobu.

Fundusze sprawdzisz spoglądając w prawy górny róg ekranu. Jest tam zarówno ilość zgromadzonych funduszy (1), jak i aktualna produkcja (2) - czyli przychód co turę. Do generowania tego zasobu wykorzystasz w głównej mierze miasta.

033_humankind_fundusze_zloto_jak_zdobywac

Zaznacz dowolne, należące do ciebie miasto i zwróć uwagę na niewielkie okno u góry ekranu. Znajdziesz tam generowane w jego obrębie zasoby. Jednym z nich są właśnie fundusze (3). Jeśli najdziesz myszką na ten wskaźnik, otrzymasz szczegółowe informacje (4) na temat produkcji złota w tym konkretnym miejscu.

By zwiększyć ilość pozyskiwanych funduszy wykorzystasz przede wszystkim dzielnice targowe (5). Każda z nich początkowo generuje niewielką ilość złota, z czasem jednak odblokujesz nowe budynki (w tym dzielnicę portową), a także wybierzesz zasady i dogmaty religijne, które poprawią ich wydajność (6). Dodatkowe fundusze możesz zdobyć także za sprawą dyplomacji, a dokładniej handlu zasobami.

034_humankind_fundusze_zloto_jak_zdobywac

Są dwa główne zastosowania dla funduszy. Pierwszym z nich jest kupno za fundusze (7), czyli po prostu przyspieszanie budowy. Po kliknięciu na stosowną ikonkę (8) w kolejce produkcji możesz natychmiast ją zakończyć. Staraj się nie nadużywać tej mechaniki, gdyż koszt kolejnego kupna za fundusze znacząco wzrośnie - po kilkunastu takich akcjach może sięgnąć kilku tysięcy.

035_humankind_fundusze_zloto_jak_zdobywac

Drugą rzeczą, na którą wykorzystasz fundusze, jest armia, a dokładniej jej utrzymanie. Każda jednostka wojskowa wymaga opłacania żołdu. Początkowo są to niewielkie wartości, jednak wraz z postępem technologicznym odblokujesz potężniejsze jednostki, których żołd także wzrośnie. Zwracaj uwagę rekrutując kolejne oddziały by nie doprowadzić do sytuacji, w której koszty przewyższą produkcję.

Poprzednio: Humankind - przemysł: punkty produkcji, jak przyspieszyć budowę

Spis treści: Humankind - poradnik i najlepsze porady

Następnie: Humankind - nauka: jak zdobywać punkty nauki

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

PS Plus: listopad 2021 - pełna oferta

Knockout City, Kingdom of Amalur: Re-Reckoning i inne.

Nowe gry w Amazon Prime za darmo - zobacz listę wszystkich gier

Rise of the Tomb Raider, Dragon Age: Inkwizycja i nie tylko.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami