Hades - Chtoniczni Towarzysze: jak odblokować, co dają

Beti, Mort, Zjawuś, Żeberko, Fidi, Antoś.

Wraz z postępami w rozgrywce w grze Hades, główny bohater będzie odblokowywał coraz więcej różnych elementów świata. Jednymi z ciekawszych, trudnymi do zdobycia, ale pomagającymi w walce, są tak zwanie Chtoniczni Towarzysze. Poniżej znajdziesz sposoby ich odblokowania oraz dowiesz się, jakie bonusy mogą zapewnić Zagreusowi.

towarzysz1

W sumie do odblokowania jest sześciu towarzyszy związanych z sześcioma postaciami. Ogólny zarys ich odblokowywania jest zawsze podobny. Najpierw należy udać się do danej osoby i porozmawiać z nią określoną ilość razy (1) - można to sprawdzić w kodeksie. Jednocześnie dawaj postaciom nektar, co wpłynie na zwiększenie zaufania (2) danej osoby.

Kiedy dana postać otworzy się przed bohaterem będziesz musiał wykonać dla niej specjalne zadanie (3). Po uczynieniu tego trzeba będzie podarować danej osobie kilka ambrozji (4). Po spełnieniu wszystkich wymagań w gablocie z upominkami w zbrojowni pojawi się nowy towarzysz. Są to specjalni pomocnicy, oferujący różne potężne bonusy, których możesz przywołać 5 razy w trakcie pojedynczej ucieczki.

Poniżej znajdują się opisy poszczególnych towarzyszy wraz z wymaganiami związanymi z ich odblokowaniem.

towarzysz2

Beti (5) - odblokujesz ją po podarowaniu Megajrze 6 nektarów, przeprowadzeniu z nią kilku rozmów przed walką, a następnie w pokoju Zagreusa oraz podarowaniu kilku ambrozji. Przywołany kompan zadaje okolicznym wrogom 2500 punktów obrażeń.

Mort (6) - należy podarować Tanatosowi 6 nektarów, następnie wygrać z nim pojedynek na ilość zabitych w losowo wybranej komnacie, po czym wręczyć mu kilka ambrozji. Przywołany Mort tworzy wokół bohatera, z pewnym opóźnieniem, okręg zadający wrogom 3500 punktów obrażeń.

Zjawuś (7) - towarzysz Syzyfa, któremu należy podarować 6 nektarów. Następnie porozmawiaj z głazem koło Syzyfa i wykup u Wykonawcy Domu Przywilej Administracyjny, a następnie porozmawiaj o Syzyfie z Megajrą (wcześniej musisz podarować jej 5 nektarów), Hadesem oraz Nyks (również musisz wcześniej podarować jej 5 nektarów). Na koniec należy udać się do Wykonawcy Domu i za 4 diamenty wykupić dokument związany z paktem oraz porozmawiać z Syzyfem i dać mu ambrozję. Zjawuś zadaje okolicznym wrogom 1000 punktów obrażeń, a przy okazji wyrzuca zdrowie, kryształy ciemności o obole Charona.

Żeberko (8) - towarzysz Kostka. W celu jego odblokowania daj kostkowi 6 nektarów, a następnie odblokuj 4 aspekty broni. Następnie porozmawiaj z Kostkiem i rozwiń Aspekt Zargeusa w mieczu na 5 poziom i zabij nim treningowy szkielet. Wręcz Kostkowi ambrozję, co spowoduje odblokowanie Żeberka. Po przywołaniu prowokuje wrogów do atakowania tylko jego, przy okazji zostawiając na planszy zdrowie o wartości 250 punktów.

Fidi (9) - towarzyszka Duzy. Po podarowaniu jej 6 nektarów należy u Wykonawcy Domu wykupić 12 przedmiotów lub usług związanych. Wśród nich muszą znaleźć się dywan oraz posprzątanie po Cerberze. Następnie możesz wręczyć Duzie ambrozję. Fidi pojawia się na 30 sekund i ostrzeliwuje przeciwników kulami wywołującymi przerażenie i zabierającymi 70 punktów zdrowia.

Antoś (10) - towarzysz Achillesa. Po rozmowach i podarowaniu mu 6 nektarów trzeba będzie podarować taką samą ilość Patroklesowi (spotkasz go w komnatach w trakcie ucieczki) oraz wypełnić zadanie Muzyk i Muza (połączenie Orfeusza i Eurydyki). Podczas kolejnych rozmów Patrokles powie, aby Achilles zaryzykował. Wróć do niego z tą informacją, po czym u Wykonawcy Domu zakup pakt Poświęcenie bohatera. Podczas kolejnej ucieczki spotkasz w komnacie Achillesa oraz Patroklesa. Po powrocie do Domu Hadesa porozmawiaj z bohaterem i przekaż mu ambrozję. Antoś zadaje dwóm losowo wybranym przeciwnikiem po 1500 punktów obrażeń.

Poprzednio: Hades - Pakt Skruchy: wskaźnik ciepła i utrudnienia

Spis treści: Hades - poradnik i najlepsze porady

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami