Frostpunk 2 sprzedawany przez oszustów. Twórcy ostrzegają

Ostra reakcja polskiego studia.

  • Frostpunk 2 pojawił się w serwisie sprzedającym klucze do gier
  • Twórcy tytułu przekonują, że to oszustwo, bo pre-ordery na tytuł jeszcze nie ruszyły

Niedawno studio 11 bit zapowiedziało Frostpunk 2, czyli kontynuację strategii o budowaniu miasta w czasach apokalipsy. W jednym ze sklepów pojawiła się możliwość kupna produkcji w przedsprzedaży, ale okazuje się, że to oszustwo.

O sprawie informują sami twórcy projektu. W Kinguin, czyli kontrowersyjnej platformie umożliwiającej internautom sprzedaż kluczy do gier, można nabyć pozycję, choć oficjalne zamówienia przedpremierowe na tytuł jeszcze nie wystartowały.

„Nie znamy jeszcze ceny naszej produkcji, nie mamy żadnych kluczy. A mimo to niektórzy gówniani oszuści sprzedają Frostpunk 2 w ramach przedsprzedaży na oszukańczym Kinguin?!” - piszą wzburzeni przedstawiciele 11 bit na Twitterze.

„Wiedzą nawet, jaka jest pieprzona kategoria PEGI, choć my jej nie znamy?!” - kontynuują deweloperzy. „Podpieprzyli też nasz trailer z Epic Games Store?! Co za po***ana sytuacja!” - dodają zirytowani twórcy. Wpisy, z których pochodzą dwa ostatnie cytaty, już jednak usunięto.

Polski zespół poprosił internautów i media o nagłośnienie sprawy. W chwili pisania tekstu karta wspomnianej przez autorów Frostpunk 2 oferty nadal jest dostępna, aczkolwiek pojawiła się informacja, że „wyczerpano zapasy” kodów.

Portale pokroju Kinguin od dawna wzbudzają kontrowersje - według wielu deweloperów, tego typu platformy pozwalają internautom sprzedawanie kradzionych kluczy do gier, na czym z oczywistych względów tracą ich twórcy.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami