Car Mechanic Simulator 2021 - płyn do spryskiwaczy, hamulcowy, chłodniczy, wspomagania kierownicy: jak wymienić, dolać

Jak spuścić stary i wlać nowy płyn do spryskiwaczy, hamulcowy, chłodniczy, wspomagania kierownicy.

Wymiana płynów to jedna z podstawowych czynności w pracy mechanika samochodowego w Car Mechanic Simulator 2021. To dosyć proste zadanie polega tylko czasami na dolaniu odpowiednich płynów do odpowiednich zbiorników, ale zazwyczaj należy odessać stary płyn i dopiero potem wlać nowy.

To, jaką dokładnie czynność należy wykonać, zależy od szczegółów danego zadania. Zawsze warto sprawdzić dokładnie cele zlecenia i upewnić się, czy wystarczy dolać płyn do zbiornika, czy należy najpierw spuścić stary płyn i wlać nowy.

061

Zwracaj uwagę na informacje: „dolej i „wymień” (1). W przypadku dolania sprawa jest prosta: wystarczy odkręcić korek i wlać nowy płyn. Natomiast wymiana płynu wymaga od nas dodatkowych czynności, które opisujemy poniżej.

Przejdź do odpowiedniej sekcji poradnika:

Gdzie znajduje się zbiornik płynu do spryskiwaczy, hamulcowego, chłodniczego i wspomagania kierownicy

Zbiorniki na płyn do spryskiwaczy, hamulcowy, chłodniczy i wspomagania kierownicy znajdują się najczęściej pod maską samochodu, wokół silnika. Poniżej wskażemy te miejsca na obrazku, ale należy pamiętać, że w niektórych samochodach zbiorniki mogą znajdować się w innych miejscach.

Jednakże, nawet jeśli jakiś zbiornik umieszczony jest w innej lokalizacji, dosyć łatwo go dostrzec, szukając charakterystycznych detali. Poniżej przedstawiamy, na co zwracać uwagę.

060
  • zbiornik płynu do spryskiwaczy (3) - zazwyczaj znajduje się po lewej stronie pod maską. Niebieski odcień płynu jest znakiem rozpoznawalnym tej cieczy;
  • zbiornik płynu chłodniczego (4) - zazwyczaj jest okrągły, a płyn ma kolor zielony. Czasami jednak, szczególnie w starszych samochodach, korek znajduje się w chłodnicy;
  • zbiornik płynu wspomagania kierownicy (5) - jest czarny i podłużny i często znajduje się blisko silnika;
  • zbiornik płynu hamulcowego (6) - zwracaj uwagę na żółty korek i mały, okrągły zbiorniczek położony zazwyczaj bliżej wnętrza pojazdu.

Jak dolać płyn do spryskiwaczy, hamulcowy, chłodniczy i wspomagania kierownicy

Aby dolać płynu do zbiornika, wystarczy otworzyć maskę i poszukać odpowiedni pojemnik, a następnie go wybrać, by przyjrzeć mu się z bliska.

062

Następnie należy zdemontować korek (7), a baniak z odpowiednim płynem pojawi się na ekranie. Należy wlewać płyn tak długo, dopóki pojemnik się nie wypełni i pojawią się charakterystyczne bąbelki (8) - to informacja, że zbiornik jest pełny.

063

Jak wymienić (usunąć stary i wlać nowy) płyn do spryskiwaczy, hamulcowy, chłodniczy i wspomagania kierownicy

Jeśli polecenie zlecenia zawiera słowo „wymień”, należy pozbyć się starego płynu ze zbiornika i wlać nowy. Do usunięcia starego płynu potrzebna jest odsysarka, narzędzie, które posiadamy od początku gry (nie trzeba go kupować).

064

Aby użyć odsysarki, należy, za pomocą menu kołowego, wybrać z grupy Narzędzia dodatkowe (9) odsysarkę i użyć jej na zbiorniku lub korku zbiornika. Wówczas zbiornik zostanie automatycznie opróżniony.

065

Teraz możemy wlać nowy płyn. Wlewanie płynu to czynność przypominająca dolewanie płynu - jak to zrobić, opisaliśmy powyżej, w sekcji:

Następnie: Car Mechanic Simulator 2021 - amortyzator: jak naprawić, ściągnąć sprężynę

Spis treści: Car Mechanic Simulator 2021 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Car Mechanic Simulator 2021 - jak wymienić i wyważyć koła

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami