Pokemony w otwartym świecie - gameplay z Legends: Arceus

Plus: wideo z remake'ˇw Diamond i Pearl.

Na zorganizowanej dziś prezentacji przedstawiono nowe fragmenty rozgrywki z Pokemon Legends: Arceus - gry ze słynnymi stworkami w otwartym świecie.

Opublikowany materiał potwierdza, że w produkcji pojawi się możliwość łapania tytułowych stworzeń bez konieczności wdawania się w walkę - wystarczy niezauważenie podkraść się do danej istoty i rzucić pokeballa.

W przeciwieństwie jednak do wcześniejszych odsłon cyklu, pokemony będą mogły bezpośrednio zaatakować postać gracza, co pokazuje jedna ze scen nagrania. Gra położy też nacisk na swobodę w eksploracji - z gameplayu wynika, że dosiądziemy wierzchowca, poszybujemy z pomocą latających stworzeń i popływamy na grzbiecie wodnych bestii.

Akcję osadzono w czasach feudalnych w Hisui, czyli regionie, który później otrzymał nazwę Sinnoh. Wcielimy się w członka ekspedycji, której celem jest badanie tytułowych istot. Staniemy przed zadaniem obserwowania i łapania kolejnych stworków.

W trakcie przygody wyruszymy na wyprawy, a przed każdą otrzymamy możliwość odwiedzenia obozów, by kupić lub skonstruować przedmioty. Poza zadaniami głównymi w planach są mniejsze misje poboczne, przypominające tak zwane „prace” z serii Monster Hunter.

Szykowane są zmiany w walce - pokemony nie zawsze będą wykonywać ruchy naprzemiennie. Wprowadzono bowiem dwa rodzaje akcji: Agile Style zwiększy szybkość naszego podopiecznego, dzięki czemu pojawi się szansa uzyskania kolejnej tury, zaś Strong Style zmniejszy prędkość na rzecz podniesionej mocy wyprowadzanego ataku.

Gameplay przedstawił też nowe stworki - służącego do przemierzania wód Basculegiona oraz Wyrdeera. Pierwszy jest ewolucją Basculina, a drugi to kolejny etap rozwoju Stantlera, dostępny wyłącznie w regionie Hisui. Do tego hisuańska odmiana Growlithe'a.

Opublikowano też zwiastuny Pokemon Brilliant Diamond i Shining Pearl, czyli odświeżone wersje gier z 2007 roku. Nowe edycje zaoferują opcję personalizowania pokeballi z pomocą naklejek, co wpłynie też na przechowywane w kulach istoty, a także możliwość wskazania pokemona, towarzyszącego graczowi niczym Pikachu.

Pokemon Legends: Arceus ukaże się 28 stycznia 2022 roku, a Pokemon Brilliant Diamond i Shining Pearl zadebiutują 19 listopada bieżącego roku. Wszystkie tytuły trafią tylko na Switcha.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głˇwnie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterˇw i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami