Humankind - wpływy: jak zdobywać punkty wpływów

Surowiec potrzebny do tworzenia posterunków i miast.

Punkty wpływów to jeden surowców wykorzystywanych w Humankind. Wykorzystasz go między innymi do zakładania nowych posterunków i miast czy w trakcie licznych wydarzeń. Z tej strony dowiesz się jak zdobywać te cenne punkty.

Punkty wpływów oznaczone są fioletową ikonką gwiazdy, a ich wartość sprawdzisz spoglądając w prawy górny róg ekranu (1). Widnieje tam informacja o aktualnie posiadanej liczbie, a także przyroście w trakcie nowej tury.

027_humankind_punkty_wplywow_jak_zdobywac

Jeśli najedziesz na wspomnianą ikonkę, na ekranie wyświetli się okno. Znajdziesz tam zapasy (2), czyli całkowitą liczbę punktów, które aktualnie posiadasz, a także szczegółowo opisane dochody (3), które są wspomnianym wcześniej przyrostem.

Przyrost punktów wpływów zwiększysz na kilka sposobów, takich jak:

  • Dzielnice - spora część dzielnic, jak dzielnica rozrywkowa czy te unikalne dla danych cywilizacji pozwolą ci zwiększyć wpływy punktów przyrostu;
  • Infrastruktura - budynki wznoszone wewnątrz miast poprawiają ten przyrost, jednak w sporej części są one powiązane z uprzednio ustawionymi dzielnicami;
  • Dogmaty religijne - część z wybieranych w ramach religii dogmatów także pozwoli ci zyskać te punkty, jednak jak w przypadku infrastruktury są one związane z dzielnicami.

Oprócz powyższych niewielkie wzrosty osiągniesz za sprawą wydarzeń. Możesz także otrzymać kary do liczby generowanych punktów wpływów - jak na przykład poprzez posiadanie zbyt dużej ilości miast jednocześnie. Nie są one jednak zbyt dotkliwe, a na dalszym etapie rozgrywki niemalże niezauważalne.

Poprzednio: Humankind - walka: rozmieszczanie jednostek, wpływ terenu

Spis treści: Humankind - poradnik i najlepsze porady

Następnie: Humankind - żywność: jak zdobywać, wpływ na rozwój miast

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami