Car Mechanic Simulator 2021 - części samochodowe: jak wymienić, zamontować i wyciągnąć

Tryb montażu i demontażu części samochodowych

Na tej stronie poradnika do Car Mechanic Simulator 2021 zajmiemy się podstawowymi zagadnieniami naprawy, czyli demontowaniem zużytych części samochodowych i montowaniem nowych.

Przejdź do odpowiedniej sekcji, by odnaleźć informacje o:

Demontowanie części

Aby wymontować daną część, musisz spełnić pewne warunki. Są one zależne od kilku czynników:

037
  • Jeśli dana część, którą chcesz wymontować, ma żółty obrys, to znaczy, że musisz najpierw wymontować inną część (a w niektórych przypadkach kilka części), aby dostać się niej.
038
  • Jeśli na danej części widnieje żółty napis (Dostęp z …), to musisz najpierw zmienić lokalizację, by przedostać się do miejsca, z której można daną część wymontować. Np. jeżeli zobaczysz napis: „Dostępny z podnośnika”, to najpierw podnieść auto na podnośniku, by od dołu zajrzeć do wnętrza pojazdu.
039
  • Jeśli natomiast dana część świeci się na zielono, to możesz ją wyjąć z samochodu.
040

Zazwyczaj tryb demontażu jest domyślnie ustawiony, ale jeśli tak nie jest, otwórz menu kołowe i wybierz opcję: Demontaż części. Jeśli chcesz wyjąć jakąś część z samochodu, ustaw kursor na niej, upewnij się, że jej obrys ma zielony kolor i przytrzymaj przycisk odpowiedzialny za demontaż.

Montowanie części

Montaż części polega oczywiście na zainstalowaniu nowej, po uprzednim wyjęciu z samochodu starej części (zazwyczaj niesprawnej).

041

Jeśli chcemy zamontować nową część, należy najpierw przejść do trybu montażu części, który jest dostępny w menu kołowym.

042

Wówczas pojawią się miejsce zaznaczone jasną poświatą, gdzie możemy umieścić nową część. Może zdarzyć się tak, że najpierw trzeba umieścić w odpowiednich miejscach wcześniej inne wymontowane podzespoły, aby w zamontować nową część.

043

Zwróć uwagę, że gdy podejmiesz akcję z zamontowaniem części samochodowej, pojawi się okno, w którym widnieją wszystkie części pasujące do danego miejsca. Oczywiście należy wybrać najlepszy egzemplarz, jaki posiadamy.

Wszystkie wymontowane części samochodowe, które mają niską jakość, możemy sprzedać, by zarobić dodatkowe fundusze. Aby zdobyć nowe części, które zamontujemy w miejscu zużytych, należy zakupić w sklepie.

Jeśli nie możesz odnaleźć jakieś części w samochodzie, którą należy naprawić, warto ją oznaczyć. Wówczas zostanie ona podświetlona błękitnym obrysem, co sprawi, że o wiele łatwiej ją dostrzeżesz.

Następnie: Car Mechanic Simulator 2021 - części samochodowe: jak sprzedawać

Spis treści: Car Mechanic Simulator 2021 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Car Mechanic Simulator 2021 - nie znaleziono części: jak odnaleźć

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Przerwa techniczna w weekend

Niektóre funkcje serwisu zostaną czasowo wyłączone.

Chorus - porady na start: początek gry, jak zacząć

Co robić na początku gry, jak walczyć i zdobywać pieniądze.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami