Battlefield 2042 - krótki gameplay pokazuje zdolności postaci Irisha

System fortyfikacji w akcji.

Electronic Arts zaprezentowało w szczegółach postać Kimble „Irish” Gravesa, jednego ze „specjalistów” w najnowszej odsłonie popularnej serii.

Krótki materiał wideo opublikowany na Twitterze pokazuje w akcji umiejętności specjalne. Jak dowiadujemy się z opisu, system umocnień „zawiera rozstawianą osłonę chroniącą przed pociskami i ładunkami wybuchowymi, a także system strażniczy APS-36, który przechwytuje pociski wybuchowe”.

Bohater - znany już z Battlefield 4 - dysponuje też cechą „Weteran”, która zapewnia pancerz i premię za pokonanych wrogów”.

„Irish doskonale nadaje się do umacniania pozycji na polu bitwy i tworzenia niewielkich posterunków. Sojusznicy mogą wykorzystać te miejsca jako punkt zborny, przydatny do przeprowadzania ataku” - czytamy w opisie.

Twórcy ujawnili jak na razie piątkę postaci. Jest Webster Mackay z wystrzeliwaną linką z hakiem oraz dodatkową zwinnością (szybsze poruszanie w trybie celowania), a Maria Falck ma pistolet ze strzykawkami leczącymi, może też przywracać powalonych sojuszników do walki.

Wikus „Casper” Van Daele dysponuje dronem zwiadowczym OV-P i czujnikiem ruchu, co wydaje się pasować idealnie dla snajperów. Listę zamyka Rosjanin Piotr „Borys” Guskowski. Inżynier może rozstawić wieżyczkę wartowniczą, automatycznie atakującą cele w okolicy.

Łącznie na premierę operatorów będzie dziesięć. Kolejną piątkę poznamy w przyszłości. Nie zabraknie też skórek - już teraz wiemy, że zamówienia przedpremierowe nagradzane są dodatkowym skinem dla Irisha.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami