Assassin's Creed Valhalla na PS5 ma błąd z zapisami. Ubisoft pracuje nad rozwiązaniem

Nie można zachować postępów.

  • Błąd w Asssassin's Creed Valhalla na PS5 uniemożliwia zapisanie gry
  • Ubisoft o problemie wie i pracuje nad usunięciem usterki
  • Twórcy radzą na razie skorzystać z tymczasowego rozwiązania

Od kilku tygodni fani Assassin's Creed Valhalla donoszą o błędzie, który na PS5 uniemożliwia zapisanie rozgrywki. Twórcy gry o problemie wiedzą i pracują nad stosownym rozwiązaniem.

Usterka powoduje, że przy próbie zachowania postępów w zabawie na ekranie pojawia się komunikat o niepowodzeniu. Według graczy, bug dotyczy zarównoręcznych, jak i automatycznych save'ów.

Z relacji internautów wynika, że błąd związany jest jedynie z grą w wersji PS5, ale nie jest jasne, czym dokładnie jest powodowany. Kłopot występuje bowiem w różnych obszarach mapy i podczas realizacji rozmaitych aktywności.

We wpisie na oficjalnym Twitterze serii Assassin's Creed zapewniono, że deweloperzy o problemie wiedzą i „aktywnie” pracują nad wyeliminowaniem usterki. Podziękowano fanom za cierpliwość, ale nie ujawniono, kiedy zostanie udostępniona odpowiednia aktualizacja.

Na razie pomoc techniczna Ubisoftu zaleca skorzystanie z tymczasowego rozwiązania. Gracze, którzy zmagają się z błędem, powinni pobrać produkcję w wersji PS4 podczas rozgrywki w edycję PS5 i spróbować ponownie zapisać zabawę po ściągnięciu plików.

Przypomnijmy, że niedawno Assassin's Creed Valhalla otrzymało drugi fabularny dodatek. W rozszerzeniu Oblężenie Paryża użytkownicy uczestniczą w ataku na tytułową stolicę Francji, by pozbyć się Karola Otyłego, rozprawiającego się z wikińskimi osiedlami.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami