Humankind - jak wydobywać zasoby

Pozyskiwanie surowców z mapy.

W Humankind znajdziesz kilkadziesiąt różnych zasobów, jak konie, papirus, klejnoty czy różne rodzaje metali. Każdy z nich wykorzystasz do wzniesienia konkretnego budynku bądź rekrutacji unikalnej jednostki. Wpierw musisz je jednak wydobyć. Z tej strony dowiesz się jak tego dokonać i co będzie ci do tego potrzebne.

W trakcie eksploracji mapy natrafisz na wiele zasobów naturalnych, jak konie (1), żelazo (2) czy miedź (3). Możesz je wykorzystać do rekrutacji jednostek czy wznoszenia budynków. Wymienisz je także w ramach handlu z innymi nacjami by pozyskać fundusze.

010_humankind_jak_wydowac_zasoby

By je wydobyć musisz ustawić na tych polach konkretne budynki. Dla przykładu, by rozpocząć pozyskiwanie żelaza wybierz kopalnię żelaza (4) i ustaw ją na złożu żelaza (5). Po określonej ilości tur (6) budynek zostanie tam ustawiony, a ty zyskasz ten zasób. Informacje o aktualnie wydobywanych surowcach znajdziesz w prawnym górnym rogu ekranu (7).

011_humankind_jak_wydowac_zasoby

Możesz jednocześnie wydobywać wiele sztuk tego samego zasobu, jednak do odblokowania powiązanych z nim jednostek czy budynków wystarczy jeden. Dodatkowo, by móc je pozyskiwać musisz wpierw wynaleźć odpowiednią technologię, która odblokuje wymaganą konstrukcję - bez tego wydobywanie nie będzie możliwe.

Poprzednio: Humankind - miasta: jak tworzyć, rozwój

Spis treści: Humankind - poradnik i najlepsze porady

Następnie: Humankind - osobliwość: co to jest, jak zebrać, korzyści

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami