Humankind - epoka neolityczna: jak awansować do starożytności

Wybór pierwszej cywilizacji.

Każdą rozgrywkę w Humankind rozpoczniesz jako plemię nomadów w epoce neolitycznej. Twoim celem zaś będzie jak najszybszy awans do starożytności. Jak tego dokonać i co zrobić by rozwijać początkowe plemię? Tego dowiesz się z niniejszej strony.

W każdej kampanii rozpoczynasz z jedną grupą łowiecką (1). W tym momencie rozgrywka jest bardzo ograniczona - nie masz dostępu do rozwoju technologii, nie otrzymujesz też żadnej premii z tytułu wyboru cywilizacji. By temu zaradzić musisz awansować do kolejnej epoki - starożytności.

001_humankind_epoka_neolityczna_jak_awansowac_do_starozytnosci

W tym celu musisz zdobyć jedną z gwiazdek epoki. Otrzymasz je za zebranie 5 sztuk osobliwości jedzenia (2), 10 sztuk osobliwości związanych z nauką (3) bądź po upolowaniu 5 sztuk zwierzyny (4). Osobliwości to miejsca na mapie oznaczone specjalną ikonką (5) - w momencie gdy w nie wejdziesz zdobędziesz określoną ilość jedzenia bądź nauki, w zależności od tego, jaki jest to typ osobliwości, a także punkt związany z daną gwiazdką epoki.

Zwierzynę łowną (6) znajdziesz w trakcie przemierzania mapy. Mogą to być jelenie, niedźwiedzie bądź mamuty. Za każdą zabitą sztukę zwierzyny zdobędziesz punkt do gwiazdki epoki.

002_humankind_epoka_neolityczna_jak_awansowac_do_starozytnosci

Gdy tylko uda ci się zebrać odpowiednią ilość by odblokować gwiazdkę epoki, na ekranie pojawi się stosowny komunikat (7). Ty z kolei możesz kliknąć na emblemat swojego imperium (8) by otworzyć okno wyboru cywilizacji.

003_humankind_epoka_neolityczna_jak_awansowac_do_starozytnosci

Przejrzyj wszystkie dostępne nacje i wybierz tę, która najbardziej ci odpowiada. Po wciśnięciu przycisku przyjmij (9) twoje imperium zyska jej cechy. W następnej turze awansujesz także do nowej epoki - starożytności.

004_humankind_epoka_neolityczna_jak_awansowac_do_starozytnosci

W tym wypadku postaraj się zdobyć gwiazdkę epoki możliwie najszybciej. Powód jest prosty - daną cywilizację może wybrać tylko jeden gracz. Jeśli, na przykład, inna nacja wskaże Babilończyków jako swoją pierwszą cywilizację, ty nie będziesz mógł już tego zrobić. Im szybciej więc uda ci się awansować, tym większy będziesz miał wybór.

Spis treści: Humankind - poradnik i najlepsze porady

Następnie: Humankind - posterunki: jak zakładać, przejmowanie terytorium

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

PS Plus: listopad 2021 - pełna oferta

Knockout City, Kingdom of Amalur: Re-Reckoning i inne.

Nowe gry w Amazon Prime za darmo - zobacz listę wszystkich gier

Rise of the Tomb Raider, Dragon Age: Inkwizycja i nie tylko.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami